Tyberiusz Kowalczyk vs Tomas Vaicickas oraz Piotr Rogosz vs Dawid Świerczyński na FEN 3!

, czwartek, 26 czerwca 2014

Organizacja Fight Exclusive Night, pragnie poinformować o kolejnym oficjalnym pojedynku MMA jaki zawodnicy stoczą podczas gali FEN 3, która odbędzie się w Hali Stulecia, we Wrocławiu, w dniu 28-go czerwca. Zmierzą się w nim debiutujący, 35-letni, polski strongman, Tyberiusz „Tyberian” Kowalczyk i litewski weteran, Tomas Vaicickas. Na zasadach K-1 zmierzą się ponadto pomiędzy Piotr Rogosz (2-0) z podwrocławskiego Scorpiona Krępice i Dawid Świerczyński (3-0-2) z UKS Astra Krynica-Zdrój.

avatar

Debiut silnego jak tur Kowalczyka jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń gali i niełatwo było znaleźć mu rywala. Seryjnie odmawiali wszyscy, którym proponowano walki, włącznie ze słynnym pogromcą „Pudziana”, Jamesem Thompsonem. Silnorękiego strongmana nie uląkł się w końcu zawodnik z bratniej Polsce Litwy i tak udało się zakontraktować go do walki z legniczaninem. Litwin, Tomas Vaicickas waży 110 kg i mierzy 182 cm. Ma ujemny rekord walk, ale żadnej z przegranych nie oddał łatwo. Walczył na galach w Litwie, Estonii i Anglii. Nie jest być może najlepszym litewskim zawodnikiem MMA, ale na pewno ma dużo więcej doświadczenia od Kowalczyka i może stawić mu twardy opór. Jego wymuszony start może zaowocować niespodzianką i Polak nie może go zlekceważyć „Tyberian” już kilkukrotnie był przymierzany do debiutu w MMA, ale albo wycofywali się rywale, jak choćby Marcin Najman, albo pojedynki nie dochodziły do skutku, jak choćby ten z Mariuszem Pudzianowskim w Anglii. Ostatecznie zawodnik sportów siłowych zainauguruje swoją obecność w Mieszanych Sztukach Walki na FEN 3. Prywatnie Kowalczyk jest nie tylko strongmanem, ale także radnym na swoim terenie. Jest też niezwykle lubianą postacią w środowisku sportowym.

Kolejnym zakontraktowanym pojedynkiem  na zasadach K-1 jaki zostanie rozegrany podczas gali FEN 3 będzie starcie w wadze półciężkiej do 81 kg pomiędzy Piotrem Rogoszem (2-0) z podwrocławskiego Scorpiona Krępice i Dawidem Świerczyńskim (3-0-2) z UKS Astra Krynica-Zdrój.
Liczący 22 lata Piotr Rogosz brał udział w poprzedniej gali FEN 2, gdzie pokonał Przemysława Bubińskiego z Kohorty Poznań, przy okazji tocząc walkę ocenioną jako najlepszy bój gali. Piotr trenuje pod okiem trenera Radosława Kyca i jest młodzieżowym Mistrzem Polski w Kickboxingu. Ma także stoczone cztery amatorskie pojedynki w MMA i wszystkie wygrane. Jest oceniany jako wielki talent sportów walki i potwierdza to niemal w każdym starcie. Jego talent rozwija się i najlepsze walki są jeszcze przed nim. Być może taką kolejną obejrzymy w sobotę we Wrocławiu.
25-letni Dawid Świerczyński z Krynicy Zdrój zaczynał od kickbxerskich formuł light i fullcontact, gdzie zdobywał medale Mistrzostw Polski. Na zawodowym ringu wygrał trzy walki i dwa razy remisował. Jego trenerem jest Janusz Hajduga. Świerczyński jest instruktorem Kickboxingu i Muay Thai w klubie UKS Astra Krynica-Zdrój, a także absolwentem studiów magisterskich Politechniki Krakowskiej. Z ciekawostek warto zaznaczyć, iż Dawid bardzo silnie utożsamia się z Łemkowską grupą etniczną. Jego motto życiowe brzmi: „lepiej żyć jeden dzień jak lew niż 100 lat jak owca”. Zapewne jednym z takich dni dla Dawida będzie 28 czerwca we Wrocławiu.

Kibice będą mogli obejrzeć wszystkich zawodników w akcji w Hali Stulecia we Wrocławiu w dniu 28-go czerwca. Emocje, dramaty, zmagania, porażki i sukcesy będzie można obejrzeć na scenie legendarnej dolnośląskiej areny i to zarówno na żywo jak też na antenie naszego partnera – stacji Fight Box Live. Więcej informacji na www.fen-mma.com. Sprzedaż biletów na galę prowadzi sieć KupBilet.pl, która oferuje możliwość zakupu poprzez sprzedaż internetową KupBilet.pl. Dodatkowo bilety dostępne są w punktach sieci STS i Empik. Tylko we Wrocławiu oferuje je kilkanaście punktów sprzedaży, a w całym kraju blisko 300 punktów. Ceny biletów zaczynają się od zaledwie 30 zł.


źródło: brak danych


Proste pytanie: 0 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.