Turniej filii WKS Śląska Wrocław w Wińsku

, poniedziałek, 23 stycznia 2017

Łużyce Lubań zwyciężyły w rozgrywanym w niedzielę w hali w Wińsku turnieju filii WKS Śląsk Wrocław w kategorii orlików. I chociaż do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, nie był to jeszcze kompletny przegląd sił na zapleczu „wojskowego” klubu. Do takiego przeglądu ma jednak dojść latem.

avatar
Całe zmagania wygrały Łużyce Lubań (fot. Ł. Haraźny)

Filie WKS Śląsk spotkały się w Wińsku już po raz drugi. Niestety, doskonale rozwijająca się inicjatywa cały czas nie może doczekać się odpowiedniego wsparcia ze stolicy Dolnego Śląska. Organizatorzy nie kryli zawodu, że po raz kolejny nie udało im się zaprosić żadnego z zawodników lub trenerów pierwszego zespołu WKS. Rozpoznawalny gość z pewnością dodałby prestiżu całej rywalizacji i byłby niespodzianką dla młodziutkich graczy. – Cieszymy się bardzo, że możemy kontynuować turnieje filii Śląska jako jedna z nielicznych gmin na Dolnym Śląsku, to świadczy o naszym zainteresowaniu sportem młodzieżowym, mamy nadzieję, że za rok pomogą nam wręczać nagrody  zawodnicy Śląska – mówił Olgierd Pogorzelec, współorganizator turnieju.

Pomysł na pozawrocławskie filie WKS Śląsk zrodził się już kilka lat temu i konsekwentnie się rozwija. Dziś poza Wrocławiem „wojskowi” mają już 25 oddziałów, które chcą wspólnie z nimi szkolić piłkarski narybek. A od kilkunastu miesięcy za koordynację całego przedsięwzięcia odpowiada Mariusz Jastrzębski, który jednocześnie prowadzi filię w gminie Kłodzko. I jak na filę koordynatora przystało, ta kłodzka jest jedną z prężniej działających. – W naszej gminie są już trzy miejscowości, w których szkolimy dzieci i młodzież pod szyldem Śląska, mowa o Wojborzu, Ołdrzychowicach Kłodzkich i Starym Wielisławiu. A aż sześć filii działa w całym powiecie kłodzkim – wylicza Jastrzębski, którzy w trzech bezpośrednio podlegających mu filiach szkoli aż 150 młodych adeptów futbolu. – Dzieci z roku na rok jest więcej, dlatego pracujemy nad tym, by na wiosnę ruszyć z wewnętrzną ligą filii w powiecie kłodzkim. Taka regularna rywalizacja pozwoliłaby nam osiągać jeszcze lepsze wyniki w pracy szkoleniowej i na bieżąco śledzić jej efekty.

ŁUKASZ HARAŹNY

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.