Trzy dolnośląskie drużyny na zapleczu superligi

, piątek, 13 września 2013

Już w najbliższy weekend wystartują rozgrywki pierwszej ligi szczypiornistów. Dolny Śląsk w nadchodzącym sezonie będą reprezentować trzy zespoły, odmłodzony ŚKPR Świdnica, mierzący w awans do elity Śląsk Handball Team Wrocław oraz ubiegłoroczny spadkowicz z PGNiG Superligi, Siódemka Miedź Legnica.

avatar
(Fot. K. Ziółkowski) W nadchodzącym sezonie kibice znów obejrzą derbowe starcia Śląska Wrocław (z piłką Kamil Herudziński) z ŚKPR Świdnica

Wszystkie trzy ekipy z naszego regionu przeszły po ostatnim sezonie znaczne zmiany. Po spadku z superligi drużynę Siódemki Miedzi Legnica opuścił trener Marek Motyczyński oraz grono kluczowych graczy, jak Adam Skrabania, Paweł Gregor czy Paweł Kiepulski. Zespół objął dotychczasowy asystent, do niedawna znakomity gracz m.in. Miedzi Piotr Będzikowski, a drużynę Siódemki oprócz utalentowanych wychowanków wzmocnili doświadczeni Paweł Orzłowski i Tomasz Kozłowski. Wyniki gier sparingowych nie dały jasnej odpowiedzi na pytanie, jak drużyna będzie sprawowała się w lidze. Jak zapewnia jednak trener legniczan, głównym celem zespołu będzie utrzymanie i spokojna budowa ekipy, która w przyszłości powalczy o powrót do elity. Duże zmiany zaszły w drużynie świdnickiego ŚKPR. Wraz z trenerem Mistakiem klub opuścił szereg doświadczonych graczy z Adrianem Marciniakiem i wspomnianym Orzłowskim na czele. W tej sytuacji zarząd ŚKPR postanowił postawić zdecydowanie na utalentowanych wychowanków oraz wieloletniego zawodnika klubu, Krzysztofa Terebuna w roli trenera. Odmłodzony ŚKPR powinien w nadchodzącym sezonie powalczyć przede wszystkim o spokojny byt w I lidze. Zupełnie inne cele stawia sobie Śląsk Wrocław. Po ubiegłorocznym rozczarowaniu ekipa WKS ma przed sobą tylko jedno zadanie – pewny awans do superligi. Aby stało się to możliwe, ekipę prowadzoną nadal przez Aleksandra Malinowskiego wzmocniło kilku doświadczonych zawodników z byłym supersnajperem Wisły Płock i reprezentacji, Arkadiuszem Miszką na czele. – Po przeanalizowaniu ubiegłego sezonu postawiliśmy na graczy, którzy mają już doświadczenie w superlidze. Zmian było sporo i najważniejszym celem w okresie przygotowawczym było zgranie drużyny – mówił trener Malinowski. Po przeniesieniu do gr. A pierwszej ligi Nielby Wągrowiec to Śląsk wydaje się być zdecydowanym faworytem do awansu. Wśród potencjalnych rywali WKS wymienia się najczęściej ubiegłorocznych spadkowiczów, Czuwaj Przemyśl oraz Siódemkę Miedź, i to właśnie z tymi rywalami wrocławianie zmierzą się w pierwszych dwóch kolejkach sezonu.


źródło: własne


Proste pytanie: 0 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment