Trójka w upale

, środa, 31 lipca 2013

Bez kilku kontuzjowanych zawodniczek, za to z dwoma nowymi w składzie rozegrały pierwszy mecz sparingowy z czeskim FC Ołomuniec piłkarki AZS Wrocław. Mecz toczył się pod dyktando wrocławianek, które wygrały 3:0.

(Fot. K. Ziółkowski) Piłkarki AZS dobrze zaprezentowały się w pierwszym letnim sprawdzianie

Spotkanie rozgrywane w niemiłosiernym upale było nietypowe, ponieważ składało się z trzech tercji po 30 minut. W meczu błysnęła Magdalena Szaj, która zdobyła dwie, niezwykłej urody bramki. Warunki na boisku dyktowały akademiczki, natomiast czeski zespół ograniczał się do sporadycznych ataków. Na murawie zabrakło kilku zawodniczek z podstawowego składu. Weronika Aszkiełowicz wróciła ze zgrupowania reprezentacji Polski z drobnym urazem mięśnia dwugłowego, ale już w tym tygodniu zacznie normalnie trenować. Dominika Dereń ma problem z kolanem, Joanna Płonowska też boryka się z drobną kontuzją, jednak lada moment wróci do treningów. Oczywiście z gry na dłuższy czas jest wykluczona Katarzyna Gozdek, która zerwała więzadła krzyżowe. Jest nadzieja także na powrót do gry Marysi Chojnowskiej, ale więcej szczegółów poznamy w najbliższych dniach. Na boisku przez 60 minut przebywała Aleksandra Janicka, która w ostatnim tygodniu chorowała na anginę, jednak bardzo dobrze zniosła trudy tego spotkania – Właściwie ten mecz dzisiaj był dla mnie pierwszym treningiem, bo przez cały tydzień nie trenowałam ze względu na chorobę – wyjaśnia zawodniczka. W zespole AZS od początku pojawiły się dwie nowe piłkarki, czyli Kinga Nowacka oraz Marta Cichosz – Mam nadzieję, że te dziewczyny będą wzmocnieniem dla nas. Wiadomo, że większa rywalizacja o miejsce w składzie może nam wyjść tylko na dobre – kontynuuje Janicka. W ubiegłym tygodniu ze względu na powołania do reprezentacji oraz kontuzje treningi akademiczek były luźniejsze, ale od dzisiaj zaczynają się zajęcia z pełnym obciążeniem – Do startu ligi został już niespełna miesiąc, dlatego czasu na przygotowanie jest niewiele. Oczywiście będziemy trenować rozsądnie, żeby nie nabawić się jakiś urazów. Runda wiosenna narobiła nam takiego smaku, że nastawiamy się emocjonalnie na dobry w wynik w zbliżającym się sezonie – zapewnia Janicka. W kolejnym meczu sparingowym AZS zagra w sobotę z Zagłębiem Lubin i będzie to przedsmak zbliżającej się inauguracyjnej kolejki, w której spotkają się oba zespoły.

AZS WROCŁAW – FC OŁOMUNIEC 3:0 (1:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Szaj (13), 2:0 Hulova (60-samobójcza), 3:0 Szaj (66).

AZS: I tercja: Bocian - Janicka, Gradecka, Nowacka, Biernat, Wijata, Wróblewska, Nazarczyk, Jaworek, Szaj, Cichosz. II tercja: Bocian – Przebierała, Raruk, Nowacka, Biernat, Zalwowska, Wróblewska, Sołtys, Janicka, Ciesielska, Cichosz. III tercja: Bocian – Przebierała, Gradecka, Raruk, Zalwowska, Wijata, Sołtys, Nazarczyk, Jaworek, Ciesielska, Szaj.