Trójka naszych gra dale

, poniedziałek, 27 lutego 2017

Młodzieżowe rozgrywki rozkręcają się na dobre. W hali Gwardii Wrocław przy ul. Krupniczej odbył się turniej 1/4 mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Gwardziści nie pozostawili złudzeń rywalom, wygrywając wszystkie mecze i meldując się w półfinale. Awansowało także „srebrne” przy Krupniczej Cuprum Lubin, a wśród juniorek z Proszowic z awansem wrócił zespół Impela Wrocław.

avatar
Gwardia Wrocław wygrała wszystkie swoje mecze, w niedzielnym "finale" ogrywając 3:0 Cuprum Lubin. Jednym z liderów drużyny był jej kapitan Maciej Cierniak (nr 7) (fot. K. Ziółkowski)

Być może jest to mrzonka, ponownie okazało się jednak, że hala Gwardii to wyjątkowe miejsce na mapie dolnośląskiej siatkówki. Do Wrocławia przyjechały bowiem solidne ekipy, a mimo to właśnie gwardziści sięgnęli po końcowy triumf. Hala jednak sama meczu nie wygra, ogromna w tym zasługa pracy włożonej przez sztab szkoleniowy (Piotr Lebioda i Marcin Sobusiak) oraz młodych siatkarzy. Dramaturgii w pojedynkach gospodarzy nie brakowało, dwukrotnie kończyło się na tie-breakach. Bardziej dramatyczny wydaje się być – a zarazem decydujący o losach awansu – ten z soboty, kiedy po drugiej stronie siatki stanęła ekipa z Częstochowy. Z 0:2 i 14:20 na 3:2 Gwardia wyciągnęła jednak wynik. A ostatniego dnia ograła Cuprum Lubin, drużynę trenera Pawła Szabelskiego, która swój najgorszy mecz zagrała właśnie na koniec. Lubinianie i wrocławski zespół zameldowali się jednak w półfinałach. Najlepszym siatkarzem w ekipie Gwardii wybrano Macieja Cierniaka. Po stronie Cuprum wyróżnienie otrzymał libero Maciej Gabinet. Wśród juniorek przed niedzielą niewesołe miny miały siatkarki Impela Wrocław.

MACIEJ PIASECKI

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 9 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.