Tour de France: Rafał Majka 6. w generalce

Monika Pelc, środa, 18 lipca 2018

Za nami pierwszy tydzień największego na świecie wyścigu kolarskiego. Pierwsze etapy to przede wszystkim okazje do popisów sprinterskich, w których górą byli przede wszytskim: Sagan, Gaviria oraz Dylan Groenewegen. Liderem po 9 dniach jest Greg van Avermmaet, który wyprzedza Gerainta Thomasa, Philippe’a Gilberta. Rafał Majka ze stratą 1.32 plasuje się na szóstej pozycji.

avatar
Podczas niedzielnego etapu wielu kolarzy zaliczyło „zderzenie z ziemią”. Pecha nie ustrzegł się także Rafał Majka (fot. archiwum)

Najwięcej emocji w minionym tygodniu przyniósł niedzielny etap. Kolarze do przejechania mieli fragmenty trasy kultowego i jednego z najtrudniejszych na świecie wyścigów klasycznych Paris – Roubaix. Mowa oczywiście o morderczych sektorach brukowych, które po 8 dniach spędzonych na rowerze, wyjątkowo dały się kolarzom we znaki. W efekcie mieliśmy prawdziwe „piekło północy”. Już w początkowej fazie etapu skutki upadków wyeliminowały z wyścigu lidera drużyny BMC – Richiego Porte`a oraz kluczowego i doświadczonego pomocnika w drużynie Movistar – Jose Joaquina Rojasa. Kraksy i defekty miały miejsce niemal przez cały czas. Na jednym z pierwszych brukowanych sektorów problemy miał lider drużyny AG2R Romain Bardet, który nie dość, że kilkakrotnie zmieniał rower, to później, ok. 40 kilometrów przed metą, złapał gumę. Ostatecznie Francuzowi udało się dołączyć do grupy żółtej koszulki. Pośród kolarzy, którzy mieli kraksy znaleźli się m.in.: Tejay van Garderen, Chris Froome, Dylan Groenewegen, Egan Bernal, Mikel Landa, Rafał Majka, a wraz nim jego pomocnik – Daniel Oss oraz Michał Kwiatkowski. Ucieczkę dnia stworzyło 9 kolarzy. Jednak ich przewaga sukcesywnie malała. 35 kilometrów przed metą wynosiła ponad 30 sekund.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 8 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.