Tor wrotkarski gotowy

, poniedziałek, 3 lipca 2017

Pokaz jazdy szybkiej w wykonaniu Ambasadora TWG 2017 Zbigniewa Bródki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, zawody i rolkoteka-dyskoteka przy muzyce serwowanej przez didżeja – takie atrakcje towarzyszyły otwarciu toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia. Tym samy Wrocławskie obiekty są już gotowe na start The World Games Wrocław 2017.

avatar
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wystartował Zbigniewa Bródkę i jego rywali podczas pokazowej jazdy na torze szybkim (fot. K. Ziółkowski)

Budowa obiektu to jedna z miejskich inwestycji związanych z 10. Światowymi Igrzyskami Sportowymi The World Games Wrocław 2017. Kosztowała ponad 6 mln złotych, a jedna czwarta środków to dotacja Ministerstwa Sportu i Turystyki. Arena wzorowo wpasowuje się w krajobraz Parku, który może znacząco zyskać na popularności. – Taka też rola tej inwestycji. Lokalizacja jest piękna, jedyna w Polsce, gdzie obok toru do jazdy szybkiej znajduje się też ten do jazdy ulicznej. Mamy nadzieję, że będą służyć mieszkańcom przez cały rok. Można tu dojechać na rolkach bezpośrednio z pobliskiego osiedla – mówił prezes Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017, Marcin Przychodny. 

Jak w nadmorskim kurorcie

W uroczystym otwarciu toru wziął udział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który dał sygnał do startu podczas pokazowej jazdy z udziałem Ambasadora The World Games 2017, panczenisty Zbigniewa Bródki. – Jeżdżę w tym miejscu po raz pierwszy i jestem bardzo mile zaskoczony, to obiekt na najwyższym, światowym poziomie. Rozgrywanie tutaj Igrzysk Sportów Nieolimpijskich daje gwarancję, że jest on w stu procentach przygotowany by przyjąć zawodników z całego świata. W przyszłości ważna będzie aktywność klubów sportowych, tak aby został on odpowiednio zagospodarowany i wykorzystywany przez potencjalnych mistrzów – komentował mistrz olimpijski z Soczi, dla którego wrotkarstwo – obok jazdy na rowerze i łyżwach – to trening uzupełniający w przygotowaniach do zimowych zawodów. Pod wrażeniem była także Agnieszka Ziemczonek, trener w klubie UKS Orlica Duszniki-Zdrój, której podopieczni z różnych kategorii wiekowych ścigali się razem z Bródką. – Tor jest bardzo równy i piękny kolorystycznie – biały kolor z niebieskim przypomina krajobraz kurortów nadmorskich, a co najważniejsze – ma świetną nawierzchnię, akrylową, najlepszą jaka jest na rynku. A na błękitną pętlę z własnymi lub wypożyczonymi rolkami mieli okazję wejść wszyscy chętni i sami ocenić jej wykonanie.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 5 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment