TENIS STOŁOWY Młodzieżowe mistrzostwa Polski

Anna i Katarzyna Węgrzyn razem z Julią Szymczak zdominowały rywalizację wśród kobiet podczas młodzieżowych mistrzostw Polski. Z Sępólna Krajeńskiego zawodniczki AZS UE Wrocław wracają z aż 8 medalami – w tym dwoma złotymi: za zwycięstwo sióstr Węgrzyn w grze podwójnej oraz za wygranie turnieju drużynowego. Lepsza od swojej siostry w finale singla okazała się najwyżej rozstawiona w turnieju Katarzyna Węgrzyn, która zdobyła aż cztery złote medale.

Marsz po medale rozpoczął się od zwycięstwa w turnieju drużynowym, w którym wrocławskie zawodniczki poradziły sobie z rolą faworytek. W finale Anna i Katarzyna Węgrzyn oraz Julia Szymczak rozprawiły się z Julią Bartoszek i Agatą Paszek z JKTS-u Jastrzębie-Zdrój. Ogółem zawodniczki z Dolnego Śląska w całej drużynowej rywalizacji przegrały zaledwie dwa sety. W turnieju indywidualnym reprezentantki Dolnego Śląska również nie zawodziły  – przed startem Katarzyna i Anna zajmowały odpowiednio 1. i 2. miejsce na liście startowej, a Julia Szymczak była piąta. W młodzieżowym turnieju rywalizowały jak przystało na krajową czołówkę. Kasia w pierwszej rundzie miała wolny los, a następnie bez straty seta wygrała kolejne cztery pojedynki, nie pozostawiając rywalkom złudzeń, że interesuje ją wyłącznie gra o złoto. W półfinale odprawiła z kwitkiem nawet klubową koleżankę Julię Szymczak, której tym samym przypadł brązowy medal. W starciu z Katarzyną Węgrzyn trzecia z zawodniczek wrocławskiej drużyny w czterech setach zdołała ugrać zaledwie 7 punktów. Zwycięski marsz Katarzyny mogła zatrzymać tylko jej siostra Anna. Ona w drodze po tytuł przegrała co prawda cztery sety, ale w siostrzanym pojedynku wszystko mogło się zdarzyć. Jednak Katarzyna Węgrzyn nie zamierzała w niedzielę przerwać zwycięskiej passy i serii spotkań bez straty seta. Nie dała się zaskoczyć siostrze, pokonała ją w czterech setach, a w ostatniej partii wygrała do pięciu. Fantastyczna forma zarówno bliźniaczek z Trzebieszowic, jak i Julii Szymczak znalazła potwierdzenie w końcowym rezultacie – trzy z czterech medalistek singla to zawodniczki prowadzone przez Zdzisława Tolksdorfa w AZS Uniwersytecie Ekonomicznym Wrocław. Tenisistki stołowe z Dolnego Śląska zdominowały również rywalizację debla oraz miksta. Chyba nikogo nie zdziwi, że najlepszym duetem wśród kobiet okazały się Anna i Katarzyna Węgrzyn. W finale rozprawiły się z Agatą Zakrzewską (Enea Siarka Tarnobrzeg) i Gabrielą Dyszkiewicz (UKS ATS Białystok) 3:0. Wygrały trzy sety kolejno do 8, 7 oraz 6 punktów. W grze mieszanej po czwarte złoto na tej imprezie sięgnęła Katarzyna Węgrzyn, która grała w parze z Łukaszem Wachowiakiem. Anna, grając z Przemysławem Walaszkiem, sięgnęła po brąz.

Rozgrywane od czwartku do niedzieli 32. Indywidualne i Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Sępólnie Krajeńskim były pierwszą krajową imprezą rangi mistrzowskiej rozegraną po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

DOMINIK MAZUR

Nęcek: „Bajor na ME stać na wiele”

Od wrześniowych mistrzostw Europy w Warszawie, przez temat wrocławskich kadrowiczek, po zmierzenie się ze stereotypowymi opiniami na temat KTS Enei Siarki Tarnobrzeg, zagranicznych zawodniczek w lidze oraz „Chinek” w reprezentacji Polski. Rozmowa ze Zbigniewem Nęckiem porusza wiele wątków.

Bajor na Lotto Superliga Cup

Impreza, jakiej jeszcze nie było! Ośmiu zawodników i dwie zawodniczki rozegrało pokazowe zawody w studiu Telewizji Polskiej podczas wczorajszego Lotto Superliga Cup.

Sezon życia?

Tenisistki AZS UE Wrocław po raz kolejny zaliczyły bardzo udany sezon. O wynikach, przerwanych rozgrywkach, sytuacji podczas pandemii opowiadają Natalia Bajor oraz Anna Węgrzyn.

Brązowy medal sióstr..

Miały wielkie szanse na medal i nie zawiodły. Anna i Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław) zdobyły brąz w grze podwójnej podczas mistrzostw Europy U-21.