TBL PGE Turów wygrał w Sopocie z Treflem 98:73

Aleksandra Szumska, poniedziałek, 11 maja 2015

PGE Turów Zgorzelec wygrał w Sopocie z Treflem 98:73 i tym samym awansował do półfinału play-off. Na zielono-czarnych czekają już Czarni Słupsk.

Goście rozpoczęli mecz podobnie, jak to czynili podczas dwóch partii w Zgorzelcu. Po trafieniach Kyryło Natiażki zielono-czarni prowadzili 5:0. Później za sprawą graczy Trefla mecz był wyrównany. Sopocianie dawali z siebie wszystko i dotrzymywali kroku faworyzowanym rywalom. Dobrze radził sobie zwłaszcza Paweł Leończyk. Z drugiej strony błyszczał Mardy Collins. Po trójce Amerykanina, na przerwę to goście jednak schodzili na nieznacznym prowadzeniu 50:47.
O losach pojedynku zdecydował początek trzeciej kwarty. Tę część meczu zespół ze Zgorzelca rozpoczął od serii 16:4 i później mógł spokojnie kontrolować tempo gry. Po dwóch rzutach osobistych Michała Chylińskiego było już 74:56 dla gości. Do końca meczu przewaga zgorzelczan utrzymywała się na poziomie blisko 20 oczek. Ostatecznie PGE Turów wygrał 98:73, a całą serię 3-0 i awansował do półfinału play-off. – Spodziewaliśmy się trudnego spotkania. W pierwszej połowie było widać, że Trefl nie ma nic do stracenia i gospodarze zagrali bardzo odważnie. Dużo rzeczy im wychodziło, ale na szczęście potrafiliśmy na to odpowiedzieć i ostatecznie przechyliliśmy szalę na swoją korzyść – powiedział Damian Kulig, koszykarz PGE Turowa.
Rywalem ekipy trenera Miodraga Rajkovicia będzie Energa Czarni Słupsk, która wyeliminowała WKS Śląsk Wrocław. Słupszczanie także zakończyli ćwierćfinałową rywalizację w trzech spotkaniach. – Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani do rywalizacji – dodał Damian Kulig. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Zgorzelcu 14.05 (g. 17.35), 16.05 (g. 19.50). W półfinale gra się do trzech wygranych. Wszystkie mecze pokaże Polsat Sport News.
Mecz numer 3

TREFL SOPOT – PGE TURÓW ZGORZELEC73:98 (25:25, 22:25, 9:24, 17:24)
TREFL: Leończyk 17, Bendzius 17 (2), Michalak 9 (1), Lydeka 8, Kemp 8, Vasiliauskas 6 (2), Dutkiewicz 3 (1), Stefański 3, Sikora 2, Dzierżak 0, Popović 0.
PGE TURÓW: Collins 20 (3), Kulig 17 (2), Chyliński 15 (2), Czyż 12, Taylor 11 (1), Dylewicz 10 (1), Jaramaz 6, Natiażko 5, Jyż 2, Gospodarek 0, Moldoveanu 0.

Mistrz pewny udziału w Eurolidze
Mają o co grać
W przyszłym sezonie drużyna, która triumfuje w rozgrywkach Tauron Basket Ligi, będzie pewna udziału w Eurolidze. W kolejnym sezonie w rozgrywkach wystąpią 24 drużyny. W przyszłym sezonie nie będzie już turnieju kwalifikacyjnego, z którego zwycięzca trafiał do Euroligi. Wicemistrz Polski zagra z kolei w rozgrywkach Pucharu Europy, także bez udziału w kwalifikacjach.