TAURON 1. Liga

EWinner Gwardia Wrocław ciągle niepokonana! W kolejnych dwóch spotkaniach siatkarze z Dolnego Śląska triumfowali, dopisując do ligowej tabeli komplet punktów. W piątkowym meczu, jeszcze ze wsparciem kibiców z trybun, wrocławianie zwyciężyli Avię Świdnik 3:1 (17:25, 25:20, 26:24, 28:26), a dwa dni później pokonali na wyjeździe ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0 (17:25, 19:25, 18:25) w meczu granym awansem.

Z początkiem weekendu Gwardziści bronili dobrego bilansu we wrocławskiej Orbicie, w której pozostawali niepokonani od 9 lutego. Choć rywal ze Świdnika postawił trudne warunki, kibice dolnośląskiej ekipy mogli cieszyć się z kolejnego już zwycięstwa siatkarzy Krzysztofa Janczaka. Z kolei dzięki niedzielnej wiktorii w Strzelcach Opolskich, wrocławianie umocnili się na pozycji lidera ligowych zmagań.

Dwa sety jeszcze bez emocji

Piątkowe starcie o komplet punktów i wyjście na prowadzenie w tabeli TAURON 1. Ligi rozpoczęło kilka efektownych bloków Avii Świdnik (3:7). Pod siatką nie brakowało dyskusji, ale lepiej z emocjami radzili sobie goście, którzy popełniali mniej błędów od wrocławian (6:10). Zespół Krzysztofa Janczaka nie utrzymał swojej kapitalnej dyspozycji w polu serwisowym, którą prezentował w poprzednim starciu z BAS Białystok – kolejne pomyłki na zagrywce nie ułatwiały zadania gospodarzom, którzy tracili już 6 oczek (10:16). W grze Gwardii brakowało asekuracji, a ekipa Witolda Chwastyniaka prezentowała skuteczny blok (13:20), dlatego pierwsza partia zdecydowanie padła łupem gości (17:25).

Dwoma skutecznymi atakami Damiana Wierzbickiego z prawego skrzydła rozpoczął się kolejny set (2:0). Przerwa dobrze zrobiła Gwardzistom, którzy zdecydowanie odważniej  atakowali i szybko powiększyli swoje prowadzenie (5:1). Wydawało się, że siatkarze ze Świdnika dłużej zatrzymają się w ustawieniu z Damianem Boruchem na zagrywce (11:8), ale zespół Krzysztofa Janczaka nie pozwolił przeciwnikom na odrobienie straty. Nerwowość wkradła się do drużyny przyjezdnych, którzy kolejne problemy zaczęli mieć przy serwisie Krzysztofa Gibka (19:13). Gibek zachowywał również czujność w bloku i ataku, którym zakończył drugą partię (25:20).

Gwardia lepsza w końcówkach

Stan 1:1 w setach sprawił, że mecz właściwie rozpoczął się od nowa. Choć w obu ekipach zdarzały się niewymuszone błędy, początek trzeciej partii mógł podobać się kibicom (6:5). Walka punkt za punkt trwała dłuższą chwilę, a pierwsza odskoczyła rywalom Avia (12:15). Gwardziści ponownie zaczęli mylić się w polu serwisowym i ich gra wyraźnie zwolniła (15:19). Wyrównanie przyszło po serii mocnych zagrywek Damiana Wierzbickiego (20:20) i końcówkę musiała rozstrzygnąć gra na przewagi (24:24). W kluczowym momencie obudził się wrocławski blok – najpierw piłkę setową zapewnił swojej drużynie kapitan zespołu Arkadiusz Olczyk, a chwilę później swój punkt tym elementem dołożył Wierzbicki (26:24).

Cierpliwą grą eWinner Gwardia Wrocław wypracowała sobie prowadzenie dopiero po kilku minutach ostatniego seta (10:6). W kolejnych akcjach rozluźnieni gospodarze prezentowali coraz ładniejszą siatkówkę. Szczególnie widowiskowe było prawe skrzydło wrocławian – tam skuteczna była ofensywa i blok (15:10). Wydawało się, że w tym momencie meczu goście nie zdołają się podnieść, ale ci błyskawicznie zdobyli cztery oczka z rzędu (15:14), a potem wyrównali wynik (17:17). Sytuacja z poprzedniego seta powtórzyła się – ponownie to blok okazał się kluczowy w decydujących momentach, choć tym razem dzięki niemu z opresji wyszli przyjezdni (24:24). Wojnę nerwów zwyciężyli wrocławianie, ponownie wygrywając po grze na przewagi (26:24). MVP spotkania wybrano, po raz czwarty z rzędu, atakującego eWinner Gwardii Wrocław, Damiana Wierzbickiego.

Bez zbędnych nerwów

Na prowadzenie w niedzielnym meczu Gwardziści wyszli dość szybko (4:10), dając sobie swobodę w kolejnych minutach tego spotkania. Gospodarze popełniali proste błędy, głównie w polu serwisowym (9:18). Mimo to w końcówce pierwszego seta zaczęli grać nieco pewniej. Kiwką z drugiej piłki zakończył tę partię rozgrywający wrocławian, Mateusz Biernat (17:25).

Ustawienie przyjezdnych, z Łukaszem Lubaczewskim w polu serwisowym, przyniosło gościom 4 oczka z rzędu (1:4). Gospodarze nie wystraszyli się jednak rywali i cierpliwie budowali swoje akcje, wyrównując wynik (4:4). Chociaż pierwszą partię zespół Krzysztofa Janczaka zakończył bez punktowego bloku, w drugim secie ten element gry w końcu zaczął przynosić ekipie z Dolnego Śląska punkty (10:13). Drużyna z Opolszczyzny miała problemy z przyjęciem zagrywki gości i ciągle nie mogła zbliżyć się od nich na mniej niż 2 oczka. Za Krzysztofa Gibka na boisko wszedł Bartosz Pietruczuk, który zaprezentował się z dobrej strony. On również był autorem ataku, który dał wrocławianom prowadzenie 2:0 w setach.

Najbardziej wyrównaną, trzecią partię niedzielnego meczu siatkarze obu drużyn przez dłuższy czas rozgrywali punkt za punkt. Pierwsza odskoczyła rywalom Gwardia, zdobywając trzy oczka przewagi dopiero w połowie seta (15:18). Dwa punkty z rzędu zdobył zagrywką Krzysztof Gibek, który powrócił do składu po 20 punkcie (17:22). Konsekwentnie i w skupieniu wrocławianie dograli również tę partię (18:25), a MVP spotkania wybrano Łukasza Lubaczewskiego.

eWinner Gwardia Wrocław – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (17:25, 25:20, 26:24, 28:26)

Gwardia: Łukasz Lubaczewski (7), Mateusz Siwicki (10), Krzysztof Gibek (21), Damian Wierzbicki (27), Mateusz Biernat (1), Arkadiusz Olczyk (9), Adrian Mihułka (L) oraz Błażej Szymeczko, Paweł Malicki, Mateusz Frąc (1), Bartosz Pietruczuk (1)

Avia: Damian Boruch (8), Wiktor Nowak (1), Artur Sługocki (9), Mateusz Rećko (11), Łukasz Swodczyk, Karol Rawiak (12), Tomasz Kuś (L) oraz Bartłomiej Żywno, Łukasz Walawender (3)

ZAKSA Strzelce Opolskie – eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (17:25, 19:25, 18:25)

ZAKSA: Grzegorz Wójtowicz (5), Filip Grygiel (16), Markus Kosian (6), Dominik Kramczyński (7), Krzysztof Zapłacki (4), Michał Szczechowicz (1), Damian Pilichowski (L), Wiktor Klęk (1), Jan Pogłodziński (L)

Gwardia: Mateusz Biernat (2), Arkadiusz Olczyk (2), Krzysztof Gibek (7), Łukasz Lubaczewski (12), Damian Wierzbicki (8), Mateusz Siwicki (7), Adrian Mihułka (L) oraz Bartosz Pietruczuk (6), Paweł Malicki, Mateusz Frąc (4), Błażej Szymeczko (1), Oskar Pieknik

W 5. kolejce TAURON 1. ligi (13.10-17.10) mierzyli się: Lechia Tomaszów Mazowiecki – BKS Visła Bydgoszcz 2:3 (29, 28, -22, -18, -9), eWinner Gwardia Wrocław – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (-17, 20, 24, 26), MCKiS Jaworzno – Mickiewicz Kluczbork 0:3 (-24, -27, -21), AZS AGH Kraków – Exact Systems Norwid Częstochowa (mecz przeniesiono na 04.11)

Z powodu koronawirusa przełożono mecze: BBTS Bielsko-Biała – LUK Politechnika Lublin, Olimpia Sulęcin – BAS Białystok, ZAKSA Strzelce Opolskie – KPS Siedlce

Ponadto rozegrano mecze: ZAKSA Strzelce Opolskie – eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (-17, -19, -18), ZAKSA Strzelce Opolskie – AZS AGH Kraków (mecz odbędzie się w środę o 18:30)

1.      eWinner Gwardia Wrocław                             15        5          15:3

2.      BBTS Bielsko-Biała                                            11        4          12:3

3.      Polski Cukier Avia Świdnik                                10        5          12:8

4.      BKS Visła Bydgoszcz                                        8          3          9:2

5.      LUK Politechnika Lublin                                               6          2          6:0

6.      Olimpia Sulęcin                                                   6          2          6:1

7.      Exact Systems Norwid Częstochowa                 5          4          7:9

8.      Lechia Tomaszów Mazowiecki                           4          4          8:11

9.      Mickiewicz Kluczbork                                        3          3          4:6

10.  ZAKSA Strzelce Opolskie                                 3          4          5:10

11.  KRISPOL Września                                           2          3          4:8

12.  BAS Białystok                                                    2          4          4:12

13.  KPS Siedlce                                                        0          1          1:3

14.  AZS AGH Kraków                                            0          2          1:6

15.  MCKiS Jaworzno                                                           0          4          0:12

W 6. kolejce TAURON 1. ligi (22.10-24.10) zagrają: Kluczbork – Częstochowa, Siedlce – Kraków, Świdnik – Sulęcin, Bydgoszcz – Wrocław, Lublin – Tomaszów Mazowiecki, Jaworzno – Września (mecz przeniesiono na 04.11)

Z powodu koronawirusa przełożono mecz: Białystok – Strzelce Opolskie

ANNA GŁOMBEK

Gwardziści nadal niepokonani

Po tygodniowej przerwie siatkarze eWinner Gwardii Wrocław udanie powrócili do pierwszoligowych zmagań. Zespół Krzysztofa Janczaka bez straty seta pokonał na wyjeździe BAS Białystok (25:22, 25:15, 25:21) i po 4.

Zwycięstwo mają w nazwie!

Siatkarze eWinner Gwardii Wrocław udanie rozpoczęli tegoroczne rozgrywki TAURON 1. Ligi.

To już dziś!

Siatkarze Gwardii Wrocław już dziś rozegrają inauguracyjne spotkanie TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Nieudany start #VolleyWrocław

Wrocławskie siatkarki rozpoczęły sezon TAURON Ligi 2020/2021 wyjazdowym meczem z Developresem SkyRes Rzeszów. Mimo nawiązania walki w pierwszym secie, zespół Wojciecha Kurczyńskiego przegrał 1:3 (25:21, 22:25, 17:25, 25:27), a najlepszą zawodniczką spotkania wybrano atakującą gospodyń, Kierę Van Ryk.