Szurkowski i Szozda znowu najlepsi

, wtorek, 30 sierpnia 2011

Ryszard Szurkowski i Stanisław Szozda pojechali razem w parze po raz pierwszy od 1978 roku i wygrali kategorię kolarski VIP na rozegranym 27 sierpnia wyścigu Autostrada na Czas II z okazji Dnia Otwartego Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Mostu Rędzińskiego.

avatar
Fot. Małgorzata Pawlaczek

Na 11 km trasie czasówki przez Most Będziński najszybsza okazała się para byłych zawodników Dolmelu Wrocław: Jerzy Sikora (tegoroczny mistrz Polski masters w jeździe indywidualnej i parami)) i Jarosław Fafuła (obaj reprezentujący BGŻ Eska Team). Wśród kobiet wygrała para Małgorzata Pawlaczek ( Szerszenie Trzebnica ) i Joanna Wołodźko( tegoroczna mistrzyni Polski masters w jeździe parami), przed parą Whirlpool AZS Politechnika Wroclawska: Joanna Liczner, Katarzyna Rzepecka.

W rywalizacji byłych zawodników starszych wygrał Jan Brzeźny i Ryszard Rawski pokonując Henryka Charuckiego i Jana Faltyna.

Kilkanaście tysięcy  uczestniczących Dniu Otwartym AOW wrocławian mogło z bliska zobaczyc tak slawne kolarskie pary jak: Jan Jankiewicz i Wacław Skarul, Mieczysław Zelaznowski i Wincenty Majka, Andrzej Pajor i Grzegorz Krężel, Zdzisław Komisaruk i Zbigniew Szczęsny, Witold Mokiejewski i Czesław Woliński, Zbigniew Krawczyk i  Ryszard Wrona oraz Ireneusz Walczak, Jacek Bodyk i bracia Zdzisław i Marek Wrona…. Pokazali się również kolarze CCC Polsat Polkowice ze zwycięzca BGŻ Pro Ligi Łukaszem Bodnarem na czele i wrocławianinem Pawłem Charuckim.

 

 


źródło: własne


Proste pytanie: 10 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment