Sześć medali AZS UE Wrocław na MP w Białymstoku

Niesamowity finał, wygrana walka z rywalkami oraz kontuzją. Natalia Bajor po raz drugi w karierze obroniła tytuł mistrzyni Polski w singlu. W finale po siedmiosetowym meczu pokonała Paulinę Krzysiek. Na turnieju zabrakło tym razem Natalii Partyki. Z Białegostoku zawodniczki AZS Uniwersytetu Ekonomicznego przywiozły 6 medali: 3 zdobyła Natalia Bajor, połowę dorobku zapewniły siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn.

Natalia Bajor przyznała, że to dla niej wyjątkowy tytuł. – Mistrzostwo wywalczone w Białymstoku cieszy mnie najbardziej ze wszystkich trzech w karierze. Przez kontuzję do ostatniej chwili nie wiedziałam czy przyjadę. Pierwszy set finałowego spotkania pokazał, jak zacięty i trudny do wygrania będzie to mecz dla wrocławskiej zawodniczki. Zaczęło się od prowadzenia Krzysiek 3:0, ale Bajor zdobyła pięć punktów z rzędu. Wyrównana walka trwała do samej końcówki, w której dwa błędy popełniła Krzysiek, a rywalka zakończyła mocnym bekhendem. Druga partia od początku należała do zawodniczki z Nadarzyna. Zdobytego szybko prowadzenia 5:0 nie oddała do samego końca, wygrywając 11:6. Paulina Krzysiek grała podobny, ofensywny tenis co Bajor i czasem potrafiła umiejętnie unikać groźnego bekhendu rywalki. Wydawało się, że niedługo będzie prowadzić w całym spotkaniu. Wygrywała w trzecim secie już 9:5. Natalia Bajor pokazała jednak, że pod presją gra znakomicie. Złapała serię sześciu zdobytych punków z rzędu i wygrała partię. Z mistrzynią nie ma żartów. Krzysiek pokazała, że rywalizację z nią traktuje bardzo poważnie na początku kolejnego seta, gdy po raz kolejny świetnym startem zmusiła obrończynię tytułu do gonienia wyniku. Czteropunktową stratę zawodniczka AZS UE Wrocław odrobiła, ale w końcówce znakomicie zagrała Krzysiek, choć przez chwilę znów można było przez chwilę mieć nadzieję na efektowny comeback Bajor. Natalia nie potrzebowała go zupełnie, gdy wygrała na 3:2 w setach. Pewność ruchów, szybkie decyzje i parę technicznych zagrań nieodebranych przez rywalkę pozwoliły jej na zwycięstwo 11:5. Takim samym wynikiem mogła zakończyć się czwarta partia i całe spotkanie. Jednak Paulina Krzysiek nie chciała być gorsza od rywalki. Pokazała, że również potrafi efektownie wrócić do gry, zdobywając 7 punktów z rzędu. Nerwowe zagranie Bajor w siatkę pod koniec partii nie wróżyło dobrze przed rozpoczęciem siódmego seta. Kapitan wrocławskiego AZS UE zdołała jednak wygrać nie tylko z własnymi emocjami i zdenerwowaniem, lecz także świetnie dysponowaną rywalką. Obroniła nieprawdopodobną piłkę na 6:3. Przy stanie 9:5 dla Bajor demony z poprzedniego seta mogły wrócić, ale Krzysiek stać było na zdobycie tylko siedmiu punktów. Dwa zagrania rywalki poza stół w ostatnich akcjach i łzy radości pojawiły się na twarzy Natalii Bajor. Po nieprawdopodobnym boju znów została mistrzynią Polski.

DOMINIK MAZUR

Niemożliwe nie...

Zwycięstwo, w które wątpiło wielu stało się faktem. AZS UE Wrocław przerwał trwającą wiele lat serię bez porażki w wykonaniu Enei Siarki Tarnobrzeg.

Długi i zwycięski bój

Ponad dwie godziny trwał mecz AZS-u Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław z Polmlekiem Lidzbark Warmiński. Wygrana 3:2, premiowana dwoma punktami, była możliwa dzięki dwóm zwycięstwom Natalii Bajor oraz dobrej postawie rezerwowej Syu Liu.

Polki jadą do Tokio

Wywalczony upragniony awans, na dodatek w dobrym stylu. Reprezentacji Polski kobiet w tenisie stołowym z Natalią Bajor (AZS UE Wrocław) w składzie udało się wywalczyć gwarancję gry na igrzyskach olimpijskich do Tokio.

Rok pełen sukcesów

Miniony rok był dla nich najlepszy w historii. Wygrali klasyfikację medalową mistrzostw Europy z 18 medalami na koncie, wywalczyli trzy kwalifikacje olimpijskie.