Szermierka

W minionym tygodniu rozegrano mistrzostwa Polski młodzików w szpadzie, florecie i szabli. Bohaterem turnieju szpadzistów był Szymon Walkowiak (AZS AWF Wrocław), który w pięknym stylu wywalczył złoty medal indywidualnie i srebrny w drużynie.

Zawodnik wrocławskiego klubu nie miał sobie równych. W finale pokonał 12:7 Marcina Jabłońskiego (UKS Wołodyjowski). Brązowe medale wywalczyli: Aleksander Ziajowski (PKSzerm Warszawa) i Szymon Hajduk (KS Szpada Wadowice). Warto podkreślić, że to trzeci mistrzowski tytuł Szymona Walkowiaka, wcześniej wygrywał w kategoriach do lat 11 i 13. Popołudniu rozegrano zawody drużynowe. W finale spotkały się ekipy: AZS AWF Wrocław (Walkowiak, Skoczylas, Szynal) oraz PKSzerm Warszawa. Lepsza okazała się drużyna z Warszawy. Brązowy medal wywalczyli szpadziści Piasta Gliwice. W zawodach florecistów do czołowej ósemki zdołał awansować Marceli Cendrowski (Kolejarz Wrocław), 12. był Filip Hryniewski (Wrocławianie).

ALEKSANDRA SZUMSKA

Złoci szermierze z Wrocławia

Miniony weekend upłynął pod znakiem mistrzostw Polski seniorów w szermierce. Szpadzistki i szpadziści walczyli we Wrocławiu, florecistki i floreciści w Lesznie, a szablistki i szabliści w Śremie.

Sukces szpadzistek!

W Dusseldorfie zakończyły się mistrzostwa Europy w szermierce. Nasza reprezentacja wraca z nich z dwoma medalami.

Złoci Wrocławianie!

Za nami szermierczy weekend. W Poznaniu o tytuły mistrzowskie w kategorii seniorskie walczyli floreciści i florecistki, natomiast w Krakowie rywalizowali szpadziści i szpadzistki.

Uwaga, talent!

Za nami cztery z pięciu dni największego turnieju szermierczego na świecie dla dzieci do lat 11, 13 i 15. Jak dotąd zawody okazały się bardzo udane dla reprezentantów Polski.