Sukces polskich reprezentacji na turnieju kendo

, wtorek, 6 marca 2012

Męska oraz żeńska reprezentacja Polski w kendo odniosły duży sukces na prestiżowym turnieju w Berlinie, gdzie zajęły drugie miejsca. W turnieju indywidualnym mężczyzn triumfował natomiast Polak, Bartosz Barylski.

avatar

W miniony weekend w Berlinie odbył się międzynarodowy turniej kendo „6 Nations Cup”, w którym wzięły udział reprezentacje Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Finlandii oraz Szwecji. Turniej podzielony był na dwie kategorie, drużynową oraz indywidualną (w każdej z nich poszczególne państwa wystawiły reprezentacje żeńskie oraz męskie).

Wszystkie drużyny walczyły po kolei przeciwko sobie, a duży sukces odnieśli Polacy. Zarówno ekipa męska, jak i żeńska zajęła w zawodach drugie miejsce.  

W drużynie Polek wystąpiła wrocławianka, na co dzień reprezentująca barwy Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo, Alina Gdeczyk. Trenerem kadry narodowej kobiet jest natomiast szkoleniowiec WSK, Wiesław Biel.

Klasyfikacja drużynowa turnieju:

Kobiety:
1. Niemcy,
2. Polska,

3. Finlandia.

Mężczyźni:
1. Szwajcaria,
2. Polska,

3. Finlandia.

W turnieju indywidualnym pierwsze miejsce zajął Bartosz Barylski z Gdyni.

Zawody w Berlinie były dla Polaków  ważnym sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Kendo, które odbędą się w maju tego roku we Włoszech. Jak zapowiada Julian Górski z Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo, można mieć dużą nadzieję na kolejny sukces Polaków na arenie międzynarodowej.

A.C.


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.