Strzelińska Dziesiątka V Bieg Wzgórz Strzelińskich

, poniedziałek, 3 października 2016

Strzelińska Dziesiątka to impreza sportowa, która już po raz piąty przyciągnęła do Strzelina miłośników biegania. Bieg wyścigowy na dystansie 10 km jest organizowany w ramach obchodów święta patrona miasta Św. Michała.

avatar
Ceremonia dekoracji zwycięskich trójek (fot. archiwum)

25 września na starcie biegu stawiło się 187 zawodników. Trasa, która prowadzi przez malownicze wzgórza gminy Strzelin, w opinii biegaczy jest nie tylko ciekawa, ale również bardzo wymagająca ze względu na liczne podbiegi. Bieg główny, który zaplanowano na 13:30, poprzedziło 12 startów dzieci i młodzieży szkolnej, na dystansach od 200 m do 2 km, a także marsz nordic walking na dystansie 5 km. Łącznie w biegach poprzedzających udział wzięło ponad 300 osób. W biegu głównym już po pół godziny ma mecie zameldował się Arkadiusz Gardzielewski z klubu WKS Śląsk z czasem 30:02. Walka w klasyfikacji generalnej mężczyzn była bardzo zacięta, zaledwie 8 sekund później bieg ukończył Adam Nowicki. Trzeci Kamil Karbowiak, również nie przekroczył 31 min. I miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła Valentyna Kiliarska z czasem 34:46, druga była Anna Rostkowska, zaś trzecie miejsce na podium wywalczyła Natalia Nahirnjak. Wszyscy biegacze sklasyfikowani byli w aż 7 kategoriach wiekowych w podziale na mężczyzn i kobiety. Dodatkowo wyłonieni zostali również: najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka Miasta i Gminy Strzelin oraz Dolnego Śląska, a także najlepsi biegacze z Powiatu Strzelińskiego, Oławskiego, Ząbkowickiego, Dzierżoniowskiego oraz Wrocławskiego. Najlepsza szóstka z klasyfikacji generalnej Strzelińskiej Dziesiątki została nagrodzona czekami pieniężnymi wartości: 1000, 700 i 500zł. Trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii nagradzane były dyplomami, pucharami i statuetkami. Dodatkowo zaś każdy zawodnik z biegu głównego otrzymał pamiątkową chustę termiczną oraz medal a także mógł skorzystać z darmowego posiłku regeneracyjnego.

Tegoroczną edycję biegu po raz pierwszy organizowało Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne przy wsparciu Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Doroty Pawnuk oraz Strzelińskiego Klubu Biegacza. Impreza ta zyskała na swojej wartości dzięki wsparciu finansowym głównych sponsorów: prezesa zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Strzelinie Zdzisława Kozickiego, dyrektora naczelnego Zakładu Produkcyjnego „Cukrownia Strzelin” – Südzuker Polska, prezesa strzelińskiego oddziału Tece Marka Furdykonia oraz prezesa zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park Macieja Badory. Dzięki hojności zaprzyjaźnionych firm pula nagród tegorocznej edycji Strzelińskiej Dziesiątki nagród wyniosła przeszło ponad 10 tys. zł. Hitem wśród upominków dla wszystkich uczestników loterii była nagroda główna – rower ufundowany przez organizatora oraz sklep rowerowy KORBA ze Strzelina. Dzięki partnerskiej współpracy z naszymi darczyńcami możliwe było przeprowadzenie zawodów na najwyższym poziomie. Wsparcie jakie okazały zaprzyjaźnione ze Strzelińskim Centrum Sportowo-Edukacyjnym firmy pozwoliło na zorganizowanie najatrakcyjniejszego w naszym regionie wydarzenia sportowego, które z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, w tym również obcokrajowców, dzięki czemu sama impreza zyskuje rangę międzynarodowej. Kolejna Strzelińska Dziesiątka już za rok, w ostatnią niedzielę września. Napiszcie z nami VI edycję największego sportowego święta w Strzelinie. Zapraszamy.

KATARZYNA KOTLARZ


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.