SPORTOWE KALENDARIUM 2020 ROKU

Arkadiusz Barski, wtorek, 7 stycznia 2020

Przed nami rok pełen sportowych wrażeń. W czerwcu rozegrane zostaną mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a zaraz po ich zakończeniu rozpoczną się igrzyska olimpijskie. To z pewnością dwie najbardziej elektryzujące kibiców imprezy. Sprawdźcie, co sportowego będzie działo się na Dolnym Śląsku i nie tylko w 2020 roku.

avatar
Sporo nowości czeka na biegaczy, którzy zdecydują się wystartować w kolejnej edycji wrocławskich biegów (fot. T. Hałas)

STYCZEŃ

7-12 – Europejski Turniej Kwalifikacyjny Kobiet do Igrzysk Olimpijskich 2020 – Holandia
10-26 – Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn

W sześciu halach zlokalizowanych w Austrii, Norwegii i Szwecji dwadzieścia cztery reprezentacje powalczą o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. Zwiększenie liczby uczestników ułatwiło Polakom awans na tą imprezę. W pierwszej fazie rozgrywek ich rywalami będą reprezentacje Słowenii (10.01, 20.30), Szwajcarii (12.01, 16.00) oraz Szwecji (14.01, 18.15).
11-12 – Memoriał Ireneusza Maciasia, Twardogóra
Ósma odsłona halowego turnieju piłki nożnej poświęconego pamięci tragicznie zmarłego przed laty dziennikarza sportowego.
12 – Drugi etap nocnych biegów na orientację WNOF, Wrocław
Biegi na orientację z cyklu Wrocław Night O-Fight odbywają się o zmroku w parkach lub na terenach zabudowanych stolicy Dolnego Śląska. Swoich sił spróbować mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy orienteeringu, do wyboru są bowiem trasy o różnych poziomach trudności. Uczestnicy ostatniego, piątego etapu rywalizować będą w wyjątkowej lokalizacji – na Stadionie Wrocław.
18-19 – Mistrzostwa Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn
19 – Trzeci etap nocnych biegów na orientację WNOF, Wrocław
23 – Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin

Jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie PGNiG Superligi Kobiet. Jeśli podopieczne Bożeny Karkut myślą jeszcze o zdobyciu mistrzostwa Polski to nie mogą już się potknąć, zakładając scenariusz, że ich główne rywalki wygrają wszystkie pozostałe mecze do końca sezonu.
25 – Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim, Wrocław
Dwudziesta dziewiąta edycja zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Sportów Wodnych „Odra”. W planach jest rozegranie wyścigów studenckich, niepełnosprawnych oraz Masters. Miejscem rywalizacji będzie hala sportowa WKK przy ul. Czajczej.

LUTY

1 – Turniej futsalowy im. Sebastiana Musiałka, Oleśnica
Zawody upamiętniają zmarłego w 2004 roku dziennikarza sportowego z Oleśnicy.
2 – Czwarty etap nocnych biegów na orientację WNOF, Wrocław
7 – Wznowienie rozgrywek piłkarskiej PKO Ekstraklasy
W pierwszym spotkaniu tak zwanej „rundy wiosennej”, Śląsk Wrocław podejmie na własnym boisku Lechię Gdańsk (piątek), natomiast KGHM Zagłębie Lubin zagra w Gliwicach z Piastem (niedziela).
8 – Orlen Copernicus Cup – międzynarodowy mityng lekkoatletyczny w Toruniu
8 – Bal Sportowca „Słowa Sportowego”
Tradycyjnie już spotykamy się na Stadionie Wrocław. Podczas balu poznamy laureatów plebiscytu „Słowa Sportowego” na najpopularniejszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku w 2019 roku.
8-9 – KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin
Dolnośląskie derby niewątpliwie należą do najciekawszych spotkań w PGNiG Superlidze Kobiet. Ich faworytem jest zawsze Metraco Zagłębie Lubin, jednak podopieczne Edyty Majdzińskiej niejednokrotnie potwierdziły, że znalazły patent na swoje lokalne rywalki.
14-16 – Halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce U18, U20
22-2.03 – Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych
Ta wyjątkowa impreza na przełomie lutego i marca zagości we Wrocławiu. Zawodnicy z całej Europy o medale powalczą w Hali Stulecia. Smaczku wydarzeniu dodaje fakt, że będzie to ostatnia szansa na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej.
29 – Halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce
Zawody rozegrane zostaną w Toruniu.

OSZ, AM, DO, AB

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 0 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.