Spalone świeczki na urodzinowym torcie

, poniedziałek, 6 marca 2017

Brązowym medalistom poprzedniego sezonu nie udało się drugi raz w przeciągu sześciu miesięcy pokonać tych złotych. Meczowy scenariusz nie był jednak oklepany. Warszawianie strzelili trzy bramki, ale jedna nie powinna zostać uznana, Zagłębie także trafiało do siatki trzykrotnie, niestety dwa razy z pozycji spalonej.

avatar
Zagłębie się stara, ale nadal ma problemy z wygrywaniem u siebie (fot. K. Ziółkowski)

W pierwszej jedenastce Miedziowych zabrakło dwóch ważnych postaci, kontuzji nie wyleczyli jeszcze Jarosław Jach i Adam Buksa. A w porównaniu do ostatnich konfrontacji, tym razem szansy nie dostał Filip Jagiełło. Do wyjściowego składu wrócił Łukasz Piątek. – Chodziło o zagęszczenie środka pola w wariancie defensywnym, Łukasz lepiej czuje taką grę. Filip ma za sobą dwa bardzo dobre spotkania, natomiast przy takim środku pola Legii, Łukasz mógł lepiej zabezpieczyć tyły. Poza tym zawsze rotujemy, będziemy szukać i wprowadzać, myślę, że Filip nie jest jeszcze gotowy, by cały czas grać, choć rozwija się i ciężko pracuje – mówił Piotr Stokowiec. W szeregach gości znalazł się za to Maciej Dąbrowski, który w poprzednim sezonie był jednym z najmocniejszych ogniw Zagłębia.

Pierwsza połowa to przewaga mistrzów Polski, którzy byli (w kolejności alfabetycznej): częściej przy piłce, dokładniejsi, lepsi technicznie, w posiadaniu Vadisa Odjidję-Ofoe. Belg ghańskiego pochodzenia świetnie grał jeden na jeden i sporo biegał na całym boisku. I to on w 36. minucie wypracował bramkę. Dwójkowa akcja z Thibaultem Moulinem zaskoczyła defensywę lubinian oraz Martina Polacka (chyba niepotrzebnie wyszedł z bramki) i przyniosła zasłużone prowadzenie ekipie z Warszawy. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, konkretnie Arkadiusz Woźniak, Łukasz Janoszka i Filip Starzyński (cały czas szuka formy sprzed roku). Nadaremno.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 9 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.