Smuda powołał piłkarzy z klubów zagranicznych

, piątek, 23 września 2011

Selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił dziś listę 15 powołanych zawodników z klubów zagranicznych. W poniedziałek na zgrupowanie dołączą do nich wybrani z rodzimej ligi, którzy będą mieli szansę zagrać w najbliższych spotkanich kadry z Koreą Południową (7.10 Seul) i Białorusią (11.10 Wiesbaden, Niemcy).

avatar
W ostatnich meczach kadra gra podobnym składem, czyżby była już gotowa na Euro?

Do kadry po krótkiej przerwie wracają Łukasz Piszczek (dyskwalfikacja) i Eugen Polanski (kontuzja). W miejsce kontuzjowanego zmiennika Wojciecha Szczęsnego, Przemysława Tytonia (PSV Eindhoven), został powołany... jego zmiennik z Arsenalu Londyn - Łukasz Fabiański. Wśród powołanych nie znalazł się Kamil Glik (Torino), który w meczu z Niemcami pokazał, że mógłby przydać się w bloku defensywnym. Jego klub po pięciu meczach zajmuje czwarte miejsce w Serie B.

Piłkarze powołani z lig zagranicznych:

BRAMKARZE:
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn),
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn).

OBROŃCY:
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor),
Dariusz Dudka (AJ Auxerre),
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht),
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund),
Damien Perquis (Sochaux).

POMOCNICY:
Ludovic Obraniak (Lille OSC),
Adam Matuszczyk (FC Koeln),
Sławomir Peszko (FC Koeln),
Eugen Polanski (FSV Mainz),
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dormund),
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor).

NAPASTNICY:
Robert Lewandowski (Borussia Dormund),
Paweł Brożek (Trabzonspor).

– W składzie kadry nie ma większych niespodzianek. Mamy wykrystalizowaną grupę około 30 zawodników na których opieramy się w pierwszej kolejności wysyłając powołania. Naturalnie drzwi do reprezentacji Polski nadal są otwarte dla wszystkich zawodników, którzy będą prezentowali równą i wysoką formę oraz tych, którzy w ostatnim sezonie przed Euro 2012 zaprezentują formę predestynującą do gry w finałach mistrzostw Europy. Do drużyny narodowej wraca po kilku miesiącach Łukasz Fabiański, który w tym roku nie był jeszcze powołany z powodu kontuzji. Wraca także Łukasz Piszczek, który z powodu dyskwalifikacji nie zagrał z Meksykiem i Niemcami. W składzie brakuje jednak Przemysława Tytonia, który doznał urazu w meczu z Ajaxem oraz wracających do zdrowia - Sebastiana Boenischa i Ireneusza Jelenia – powiedział Hubert Małowiejski, asystent Franciszka Smudy.


źródło: pzpn.pl


Proste pytanie: 9 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.