Ślęza Wrocław – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 91:51, MKK Siedlce – CCC Polkowice 66:103

Maciej Piasecki, poniedziałek, 13 marca 2017

Koszykarki Ślęzy miały do zrealizowania jasne zadanie, czyli pokonanie JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec, które pozwalało na zostanie najlepszym zespołem w rundzie zasadniczej Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Arkadiusza Rusina uczyniły to bez większych problemów
i w fazie play-off ich rywalem będzie Basket 90 Gdynia. CCC bez najmniejszego problemu zwyciężyło w Siedlcach i ostatecznie zajęło 5. miejsce w ligowej tabeli.

Ślęza Wrocław zakończyła fazę zasadniczą na pozycji lidera (fot. K. Ziółkowski)

Pozycja w tabeli oraz wynik pierwszego spotkania (80:46 dla Ślęzy) przemawiały za wrocławiankami, ale musiały one potwierdzić swoją przewagę na parkiecie. Po ich myśli nie przebiegał wyłącznie początek pierwszej kwarty. Sosnowiczanki, dla których był to ostatni mecz w sezonie, odważnie rozpoczęły spotkanie z czołowym zespołem Basket Ligi Kobiet i w pierwszych minutach nie zamierzały łatwo dać się pokonać faworytkom. Koszykarki Ślęzy początkowo unikały rzutów za trzy punkty, ale dwukrotnie skutecznie wykonała je Marissa Kastanek i gospodyniom udało się odrobić straty. Amerykańska rozgrywająca była najskuteczniejszą zawodniczką Ślęzy Wrocław na parkiecie i po dziesięciu minutach gospodynie prowadziły 26:18. Po drugiej kwarcie wrocławianki zwiększyły swoją przewagę do siedemnastu punktów (45:28) i losy spotkania wydawały się przesądzone. Arkadiusz Rusin mógł sobie pozwolić na rotowanie składem, ale pomimo zmian w zespole dystans dzielący obie drużyny stale rósł i po trzech kwartach wynosił trzydzieści punktów (70:40).