Śląsk Wrocław bije mistrza Polski

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 2 grudnia 2019

Po prawie trzech miesiącach oglądania pleców rywali z czołówki, Śląsk Wrocław wraca na fotel lidera! WKS rozbił w sobotę mistrza Polski Piasta Gliwice 3:0 i wykorzystując remis Pogoni Szczecin w Gdyni, ponownie otwiera tabelę PKO Ekstraklasy.

avatar
Łukasz Broź (w środku) w Gliwicach nie zagrał i nie zagra już w ogóle w tym sezonie, ale to jemu koledzy zadedykowali zwycięstwo z Piastem (fot. K. Pączkowska/archiwum)

W pamięci wrocławskich kibiców było pierwsze, lipcowe starcie w stolicy Dolnego Śląska. Trójkolorowi przegrywali do 84. minuty, by w końcowych fragmentach strzelić dwie bramki i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drugi gol był dziełem Łukasza Brozia, który z powodu zerwania więzadeł krzyżowych w tym sezonie już nie zagra, a którego koledzy mocno wpierają, co pokazywali chociażby na okolicznościowych koszulkach z hasłem „Broziu jesteśmy z Tobą”.
Defensywa bez Brozia zagrała na zero z tyłu, choć wcale się na to nie zanosiło. Piast szybko mógł uzyskać prowadzenie, a doskonałe okazje ku temu wręcz się mnożyły. Najpierw po kombinacyjnej, zespołowej akcji, Piotr Parzyszek mocnym strzałem z lewej nogi trafił w poprzeczkę, kilka minut później, po interwencji Jakuba Łabojki, Wojciech Golla wybił futbolówkę z linii bramkowej, następnie mocny strzał Martina Konczkowskiego wylądował na rękawicach Matusa Putnocky’ego. Bramkarz WKS był przed przerwą rozgrzany równie dobrze jak zawodnicy z pola, gospodarze natomiast tylko przez swoją nieskuteczność nie zdobyli co najmniej 2-3 bramek (co zresztą po meczu zauważył trener Waldemar Fornalik).

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 5 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.