Słabe występy piłkarskiej reprezentacji Polski we wrześniu

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 16 września 2019

Punkt – tyle wyszarpała reprezentacja Polski w dwóch wrześniowych meczach eliminacji Euro 2020. O dziwo to jednak nie – skądinąd marny – dorobek przyprawia kibiców biało-czerwonych o ból głowy, a gra, jaką wciąż prezentują nasi kadrowicze.

avatar
Mimo słabszych wyników kadry, prezes PZPN Zbigniew Boniek zapewnia, że selekcjoner Jerzy Brzęczek ma pewną posadę (fot. Ł. Haraźny)

Strzały 7-22, strzały celne 2-6, posiadanie piłki 35%- -65%, podania 359-663, celność podań 74%-87%, rzuty rożne 5-7. Liczby pokazują, kto dyktował warunki w poniedziałkowej konfrontacji z Austriakami w Warszawie. Goście zagrali ofensywnie, odważnie i bez kompleksów. Tylko przez swoją nieskuteczność (czy też świetne interwencje Łukasza Fabiańskiego) nie wywieźli z PGE Narodowego kompletu „oczek”.

Jak po swoje

Po wysoko wygranym starciu z Łotwą, Austriacy zyskali dużo pewności siebie. To już nie była ta sama drużyna co wiosną. Dla Polaków nie mieli żadnego respektu. Ba, przyjechali nad Wisłę jak po swoje, dominowali na każdej płaszczyźnie. Czy ktoś pamięta, kiedy ostatnio jakiś rywal stłamsił nas tak na polskiej ziemi? Zawodnicy Franco Fody byli non stop pod grą, mieli kilka wariantów rozegrania piłki, momentami się z nami bawili. Robili to, z czym my mieliśmy problemy. Byli szybcy, zdecydowani, dokładni. Grali z polotem, swobodnie operowali futbolówką, kreowali sytuacje bramkowe, oddawali strzały i tak dalej... W piłkarskim rzemiośle byli zwyczajnie lepsi. Gospodarzom skórę ratował krytykowany przez niektórych po spotkaniu ze Słowenią Łukasz Fabiański. Bronił uderzenia z dystansu, z pola karnego, sytuacje sam na sam. Nie dostosował się poziomem do reszty. I całe szczęście.

ARKADIUSZ BARSKI


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.