Skra znowu w złocie

, poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Po trzech latach nieobecności siatkarze Skry Bełchatów wrócili na mistrzowski tron. Podopieczni Miguela Falaski pokonali 3:0 ustępujących mistrzów, Asseco Resovię Rzeszów. Brązowe medale wywalczyli natomiast zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

avatar
(Fot. PAP/eurosport.onet.pl) Siatkarze Skry Bełchatów świętują ósme w historii mistrzostwo Polski

Chyba żaden z kibiców nie przypuszczał przed finałową batalią, że Skra Bełchatów tak łatwo zdobędzie mistrzowski tytuł. Siatkarze z województwa łódzkiego potrzebowali do wywalczenia złotego medalu tylko trzech spotkań, w dodatku tylko jedno rozegrali przed własną publicznością. Do trzeciego meczu przystąpili więc z ogromnym impetem, wykorzystując doping swoich fanów, którzy na mistrzowski tytuł czekali od sezonu 2010/2011. Kilka błędów sprawiło, że Resovia zdołała ich dogonić, ale nie na długo. Gospodarze grali rozważnie i konsekwentnie w ataku, co przyniosło im zwycięstwo w pierwszej partii. W drugim secie mimo początkowej przewagi miejscowych, rzeszowianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo, bo cztery asy serwisowe Mariusza Wlazłego sprawiły, że to bełchatowianie odzyskali prowadzenie i nie oddali go już do końca tej części gry. Trzeci set nie różnił się niczym od poprzednich. Gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia, chociaż siatkarze z Podkarpacia starali się odrobić wynik. Wczoraj drużyna Skry była jednak nie do zatrzymania i mogła cieszyć się z ósmego w historii mistrzostwa Polski. Dla dwóch zawodników bełchatowskiego klubu było to ostatnie złoto wywalczone w czarno-żółtych barwach. Libero zespołu, Paweł Zatorski opuści po sezonie drużynę, podobnie jak Francuz Stephane Antiga ogłosił, że był to jego ostatni mecz w karierze. Selekcjoner reprezentacji Polski postanowił zająć się tylko pracą z naszą kadrą narodową.

W meczu o brązowy medal siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali na wyjeździe Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:0 i wygrali rywalizację o najniższy stopień podium stosunkiem 3:1. Wynik wczorajszego spotkania nawet przez chwilę nie był zagrożony, ponieważ przyjezdni wygrywali kolejne partie odpowiednio do szesnastu, dwudziestu i dwudziestu. Siatkarze zespołu z Górnego Śląska powtórzyli więc wyczyn z poprzedniego sezonu, gdy również zgarnęli brązowe medale.

SKRA BEŁCHATÓW – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 3:0 (25:17, 25:20, 25:18)

SKRA: Uriarte – Kłos, Conte, Wlazły, Wrona, Antiga, Zatorski (libero) oraz Maćkowiak, Tuia.

RESOVIA: Tichacek, Perłowski, Lotman, konarski, Nowakowski, Penczew, Ignaczak (libero) oraz Veres, Drzyzga, Kosok, Schöps.

ŁUKASZ JURKOWSKI


źródło: własne


Proste pytanie: 3 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.