Skoki narciarskie: Puchar Świata w Wiśle

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 19 listopada 2018

Reprezentacja Polski wygrała konkurs drużynowy w Wiśle podczas pierwszego w nowym sezonie weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W konkursie indywidualnym triumfował Rosjanin Jewgienij Klimow. Czwarty był Kamil Stoch.

avatar
Reprezentanci Polski stanęli na najwyższym stopniu podium w konkursie drużynowym na inaugurację sezonu Pucharu Świata w Wiśle (fot. archiwum)

– To dla mnie wielka niespodzianka. Zadowolony byłbym z miejsca na podium. Zawodnicy nie pokazali jeszcze w pełni swojego potencjału, ale jak widać to wystarczyło – przyznał po konkursie drużynowym trener reprezentacji Polski Stefan Horngacher. Ten wynik był o tyle niespodziewany, jeśli zestawić go z tym, co działo się w piątkowych kwalifikacjach, kiedy w pierwszej dziesiątce był tylko drugi w stawce Dawid Kubacki, a Kamil Stoch zajął odległe 48. miejsce. – To, że po takich kwalifikacjach trener mi zaufał i wystawił do drużyny bardzo mi pomogło. W piątkowy wieczór przeanalizowaliśmy wszystko z trenerem i okazało się, że te skoki nie były takie najgorsze. Dostałem wskazówki, na czym powinienem się skupić i starałem się to realizować. Nie spodziewałem się, że przyniesie to aż tak dobry efekt – mówił Kamil Stoch. Tym efektem była najlepsza indywidualna nota w konkursie i skoki na 126,5 i 129 metrów. Poza trzykrotnym mistrzem olimpijskim w bardzo dobrej dyspozycji byli Piotr Żyła, Jakub Wolny i Dawid Kubacki, dzięki czemu Polacy prowadzili po pierwszej części konkursu. Po kolejnych próbach Żyły i Wolnego biało-czerwoni mieli 19 punktów przewagi nad Niemcami i nic nie zwiastowało zaciętej końcówki. Dawid Kubacki trafił jednak na złe warunki atmosferyczne i skoczył tylko 114,5 metra, podczas gdy Stephan Leyhe wylądował 11,5 metra dalej.

AGATA WALICKA

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 7 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment