Siatkarze Bielawianki myślą o awansie do II ligi

, poniedziałek, 16 maja 2011

Mimo seniorskiego impasu w męskiej siatkówce na Dolnym Śląsku, są jednak miejsca, gdzie zdecydowanie nie brakuje chęci do rozwoju. Takim punktem na mapie jest Bielawa. Trzecioligowcy wywodzący się z powiatu dzierżoniowskiego w ciągu roku wprowadzili nową jakość (m.in. nowe logo, barwy, strona internetowa, szkolenie dzieci oraz siedziba) i teraz nie pozostaje im nic innego, jak osiągnąć awans sportowy. 

avatar


Oprócz działań marketingowych, związanych z drużyną seniorów, w Bielawie mocno postawiono na szkolenie młodzieży.Tutaj również istnieją jeszcze spore rezerwy, które zarząd chce wykorzystać. – Ostro wzięliśmy się do szkolenia dzieci i młodzieży na terenie całego powiatu. Rozkręciliśmy szkolenie w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Jesteśmy też po rozmowach z nauczycielami wychowania fizycznego w Dzierżoniowie. Chcemy nawiązać współpracę i ruszyć na cały powiat, co tylko potwierdza filozofię drużyny powiatowej – mówi prezes Bielawianki-Bester. Budowanie zaplecza poprzez współpracę ze szkołami z regionu już daje pierwsze efekty. – Osiągamy pierwsze sukcesy. Przykładem niech będzie fakt, że młodzi chłopcy dostali się do finałów czwórek siatkarskich Dolnego Śląska. To z pewnością cieszy – mówi zadowolony prezes.

Zeszłoroczny brak szczęścia w decydujących momentach podczas walki o awans nie podłamuje włodarzy bielawskiego klubu. Kibice mogą liczyć m.in. na kilka nowych twarzy w zespole. – Myślę, że Bielawa jest takim miejscem, gdzie naprawdę można zrobić coś więcej, jeśli chodzi o siatkówkę. Mamy bogate tradycje. Sekcja istnieje od 1970 roku. W trzeciej lidze gramy już od 10 lat. Najwyższy czas, żeby ruszyć z kopyta. Bez konkretnych wzmocnień na jednej czy dwóch pozycjach się nie obejdzie. Nie szukamy jednak daleko. Liczymy na to, że dołączą do nas byli wychowankowie Bielawianki. Dwa wzmocnienia z pewnością będą. Podkreślam tutaj zwrot wzmocnienia, bo równorzędnych zawodników nie potrzebujemy. Chodzi o pozycje przyjmującego i rozgrywającego – opisuje plany prezes Bielawianki Bester.

Jeśli bielawianie ligę rozpoczną z takim animuszem, jaki prezentowali w trakcie minionych rozgrywek, wniosek jest jeden. Bielawski kibicu, bądź spokojny – druga liga stoi otworem! 


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 5 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.