Seniorzy KSB Wrocław zakończyli rozgrywki

, poniedziałek, 31 października 2016

Baseballowe zmagania w 2016 roku pozornie nie były dla Barons Wrocław udane – na finiszu rozgrywek krajowych uplasowali się niżej niż przed rokiem, a występ na arenie międzynarodowej zakończyli na turnieju eliminacyjnym. Na obu płaszczyznach zaprezentowali się jednak bardzo dobrze, a doświadczenie zdobyte podczas niezwykle intensywnego sezonu, powinno procentować.

avatar
Barons mają za sobą intensywny sezon: rozegrali blisko 40 meczów na kilku frontach (fot. archiwum klubu)

29 spotkań w Ekstralidze, 5 w Pucharze Federacji, po jednym w Pucharze i Superpucharze Polski, a jeżeli do tego dodać 6 konfrontacji KSB w I lidze, wychodzi ponad 40 meczów w ciągu nieco ponad pół roku. Baronowie od kwietnia do października na baseballowych boiskach spędzali niemal każdy weekend.

Porażka na 9. zmianie
Wrocławianie rozpoczęli ligową kampanię efektownie – dwoma wygranymi z USK Dęby Osielsko, by przez kolejny miesiąc zwyciężyć tylko raz, z Centaurami Warszawa. Pełnię umiejętności prezentowali jedynie w starciach z outsiderem w 6-zespołowej stawce, Piratami Władysławowo, których pokonali we wszystkich czterech meczach. Sezon zasadniczy zakończyli na 4. miejscu, co pozwoliło im dostać się do fazy play-off, gdzie czekała faworyzowana ekipa ze stolicy. – Zagraliśmy dobrze w tych półfinałach, w rywalizacji do trzech zwycięstw ulegliśmy późniejszym mistrzom kraju 2:3, choć wynik od początku był wyrównany – 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 i wreszcie 2:3 – mówi Łukasz Tur, zawodnik Barons. Baseballistom z Dolnego Śląska pozostała więc walka o powtórzenie osiągnięcia z sezonu 2015, kiedy stanęli na najniższym stopniu podium. Rywalem w meczu o brąz była Silesia Rybnik, którą w rundzie zasadniczej udało się ograć w zaledwie jednej próbie na cztery. Dokładnie tak samo było i w małym finale. Barons zajęli więc czwartą pozycję, a więc tę, z której startowali po rundzie zasadniczej. Sezon 2015 zakończyli na miejscu trzecim, ale w przeciwieństwie do zmagań przed rokiem, tym razem mieli realną szansę na awans do finału.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 0 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.