Ruszył Wakacyjny Młodzieżowy Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Wrocławia

, niedziela, 3 lipca 2011

Okres wakacji to przede wszystkim wyjazdy, wycieczki we wszystkie strony świata. Nie wszyscy jednak spędzą je w ten sposób. Ale nawet ci, którzy pozostali w domach nie będą się nudzić.

avatar
Mecze rozgrywane są na sztucznej murawie boiska przy ul. Lotniczej

Młodzieżowe Centrum Sportu proponuje wszystkim młodym piłkarzom wzięcie udziału w atrakcyjnych rozgrywkach. Podobnie jak zimą, tego lata rozpoczął się Ruszył Wakacyjny Młodzieżowy Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Wrocławia. W zabawie udział biorą zespoły składające się maksymalnie z 10 osób. Biorą udział zarówno profesjonalne kluby, jak i drużyny osiedlowe. Rywalizacja toczy się w czterech kategoriach wiekowych (junior, junior młodszy, trampkarz, młodzik), najstarsi mają 17, a najmłodsi mniej niż 12 lat. W sumie w walce o trofea udział wezmą 44 ekipy. Zmagania zainaugurowano w poniedziałek na boisku przy ul. Lotniczej. Tam odbędą się wszystkie mecze, włącznie z wielkim finałem 15. lipca. Najlepsi od organizatorów otrzymają nagrody, wszyscy mogą liczyć na pamiątkowe koszulki.

– Tegoroczna edycja letniego turnieju obfituje w wiele bramek, zauważalny jest progres poziomu turnieju w stosunku do poprzednich lat. Oprócz wielu nowych drużyn (w tym duża liczba ekip spoza Wrocławia), zauważamy te same "twarze" i zespoły, które już brały udział w poprzednich edycjach, w młodszych kategoriach – mówi Tomasz Kinal, koordynator turnieju. Jest to dla nas sygnał, ze propagowanie idei sportu znajduje swój odbiór wśród młodzieży, co jest dla nas wielką satysfakcją i nagrodą za pracę włożoną w organizację takich imprez – dodaje.

Półmetek turnieju już w połowie tygodnia, etap grupowy powoli dobiega końca i niedługo zostaną wyłonione drużyny, które premiowane będą do następnej fazy rozgrywek. Zapraszamy do śledzenia wyników na stronie www.mcs.wroc.pl, a także do kibicowania zawodnikom na obiekcie MCS przy ulicy Lotniczej 72.

 

JAKUB LASOTA


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 7 + 7 =


Komentarze:
 • Piotrek:
  6 lat temu
 • zupp:
  6 lat temu

  jest turniej w 2012?

 • koleś:
  6 lat temu
 • Ziomek:
  6 lat temu
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.