Ruszają rozgrywki dolnośląskich siatkarzy i siatkarek

, czwartek, 27 września 2012

Już w najbliższy weekend na dobre wystartuje pierwsza część rozgrywek siatkarskich. Na starcie pojawią się m.in. zarówno siatkarze jak i siatkarki z II i III ligi. Wśród walczących drużyn nie zabraknie rzecz jasna dolnośląskich reprezentantów. 

Trzeba otwarcie przyznać, że ten sezon wyjątkowo obrodził w siatkówkę w wydaniu dolnośląskim. Chociażby na poziomie II ligi panów, gdzie mamy aż czterech przedstawicieli: KS Milicz, Gwardię Wrocław, Victorię Wałbrzych i Bielawiankę Bester. Już na początku, w pierwszej kolejce odbędą się derby dolnośląskie, w których beniaminek z Bielawy zmierzy się z legendarną wrocławską Gwardią. Początek pojedynku o 17 w sali SP 10 na terenie malowniczo położonej miejscowości, tuż u podnóża Gór Sowich.

W II lidze pań również odbędzie się ciekawy pojedynek. Na parkiecie pojawią się dwie dolnośląskie ekipy, które już na starcie będą ze sobą rywalizować. Mowa o Gaudii Trzebnica oraz MKS Świdnica. Jedno jest pewne – w Świdnicy nie zabraknie emocji. 

Warto również pamiętać, że za tydzień startują natomiast już najważniejsze rozgrywki siatkarskie w kraju. Na poziomie I ligi mamy silne Cuprum Lubin (w ubiegłym sezonie srebrny medalista na zapleczu PlusLigi) natomiast w Orlen Lidze Impel Wrocław. Cóż, sezon ogórkowy w siatkówce można oficjalnie schować do lamusa.

II LIGA MĘŻCZYZN
1. kolejka (29 września)
Victoria Wałbrzych – Czarni Rząśnia
Bielawianka Bielawa – Gwardia Wrocław
KS Milicz – Rafako Racibórz
TKS Tychy – Delic-Pol Częstochowa
Spodek Katowice – Volley Rybnik
Juvenia Głuchołazy – AZS Politechnika Opolska

II LIGA KOBIET
1. kolejka (29 września)
SMS PZPS II Sosnowiec – PLKS Pszczyna
MKS Świdnica – Gaudia Trzebnica
Victoria Lubliniec – Sokół Katowice
Zorza Wodzisław Śl. – Silesia Volley II
SMS LO II Opole – AZS Politechniki Śląskiej
AZS Politechnika Częstochowska – MCKiS Jaworzno 


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.