Rusza Puchar Europy Juniorek i Juniorów w Judo

, czwartek, 19 lipca 2012

Już w najbliższy weekend około 400 młodych zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów wystąpi w zawodach Pucharu Europy Juniorów i Juniorek w Judo, które odbędą się we wrocławskiej hali Orbita.

avatar

Dotychczas polskie zawody cyklu Pucharu Europy odbywały się w Cetniewie, jednak w tym roku ze względu na przygotowania olimpijczyków, impreza zawita do Wrocławia. – Bardzo cieszymy się z tego powodu i mamy nadzieję, że zawody te na dłużej zagoszczą w kalendarzu wrocławskich imprez. Od czasu mistrzostw Europy seniorów w 2000 roku w stolicy Dolnego Śląska nie było imprezy judo tej rangi, warto więc na własne oczy zobaczyć najlepszych, młodych zawodników – zachęca prezes Polskiego Związku Judo, Wiesław Błach.

W turnieju weźmie udział około 400 młodych zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów, w tym 84-osobowa ekipa z Polski. – We Wrocławiu wystartuje wielu medalistów mistrzostw świata i Europy. Po raz pierwszy będziemy gościli bardzo silną reprezentację z Kazachstanu, a także Rosjan, Ukraińców, czy Niemców oraz oczywiście czołowych, młodych judoków z Polski – podkreśla prezes Błach. Spore szanse na medal mają wrocławianie, Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław, kat. 73 kg), czy Urszula Hoffman (Juvenia Wrocław, kat. 70 kg), jednak władze polskiego judo liczą nawet na 10 krążków biało-czerwonych.

Zawody odbywać się będą w sobotę i niedzielę od godz. 10 w hali Orbita, przy ul. Wejherowskiej 34 we Wrocławiu. Początek finałowych starć w poszczególnych kategoriach przewidziano około godz. 17-17.30 w sobotę i 16-16.30 w niedzielę. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

A.C.


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.