Rozpoczyna się walka o awans na Euro 2020

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 18 marca 2019

Najpierw Austria, później Łotwa – to pierwsi rywale biało-czerwonych w walce o wyjazd na najbliższe finały mistrzostw Europy. Polacy, jako uczestnik dwóch ostatnich wielkich imprez, są zdecydowanym faworytem w swojej grupie eliminacyjnej. Ale czy udźwigną tę rolę?

avatar
Robert Lewandowski był królem strzelców eliminacji do MŚ w Rosji. Czy w kolejnych eliminacjach będzie równie skuteczny? (fot. Ł. Haraźny)

To będą błyskawiczne eliminacje. Dla biało-czerwonych rozpoczną się już w czwartek w Wiedniu, a zakończą 19 listopada w Warszawie. Dziesięć meczów z pięcioma niżej notowanymi rywalami: Austrią, Łotwą, Macedonią, Izraelem i Słowenią. Bramkarz Wojciech Szczęsny awansował właśnie z Juventusem Turyn do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, polscy napastnicy straszą w Europie. Krzysztof Piątek jest objawieniem Serie A, z wysokiego poziomu na włoskich boiskach nie schodzi Arkadiusz Milik, a Robert Lewandowski jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii niemieckiej Bundesligi. Tak bramkostrzelnego tria napastników nie mieliśmy chyba jeszcze nigdy, a przecież jest jeszcze Dawid Kownacki, który coraz lepiej odnajduje się w niemieckiej Fortunie Duesseldorf… To wszystko niewątpliwe plusy reprezentacji Polski.

ŁUKASZ HARAŹNY

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 9 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.