Rozpoczęły się mistrzostwa świata U20 w Polsce!

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 27 maja 2019

W XXI wieku polskiej reprezentacji udało się zaledwie raz wygrać mecz otwarcia mistrzostw świata. Była to reprezentacja U20, która w 2007 roku, w Kanadzie ograła 1:0 Brazylię. Tym razem młodzi Polacy nie sprostali zawodnikom z Ameryki Południowej i w fatalnym stylu ulegli Kolumbii 0:2

avatar
Reprezentacja Polski do lat 20 rozpoczęła mistrzostwa świata od porażki z Kolumbią (fot. pzpn)

Tegoroczne mistrzostwa świata U20 w Polsce miały być wielkim świętem futbolu nie tylko dla kibiców polskiej reprezentacji, ale również Polskiego Związku Piłki Nożnej, który tego roku obchodzi 100- -lecie założenia. Piłkarze prowadzeni przez Jacka Magierę mieli rozbudzić apetyty licznie zgromadzonych na stadionie łódzkiego Widzewa fanów oraz dać się zapisać w notesach skautów z europejskich potęg. W oficjalnym meczu otwarcia młodzieżowego mundialu popisali się jednak nie Polacy, a Kolumbijczycy. Los Cafeteros przewyższali biało-czerwonych niemalże w każdym aspekcie gry. Na plus pozostają jedynie kibice, którzy jak zwykle przez praktycznie całe spotkanie dopingowali młodych Orłów.

Czy to na pewno tu?

Trudno nie było odnieść wrażenia, że Łódź niespecjalnie żyje mistrzostwami. Na drodze ze stacji kolejowej Łódź Widzew na stadionie powiewały zaledwie małe flagi na słupach, mające promować mundial. W oczy rzucał się jednak ogromny billboard tuż przed stadionem, promujący… 1. ligę. Na ulicy Piotrkowskiej, będącej wizytówką Łodzi, również powiewały jedynie flagi, tym razem uczestników turnieju oraz banery przedstawiające Łódź, jako miasto gospodarza mistrzostw. Pomimo to kibice z Kolumbii, bądź z innego kraju grającego na stadionie Widzewa, mogliby mieć problem z odczytaniem napisu, bowiem był on zwinięty kilkukrotnie przez wiejący wiatr. W pozostałych częściach miasta brak było jakichkolwiek flag czy plakatów. Trudno więc się dziwić, że poza meczami Polaków w sprzedaży pozostało mnóstwo biletów.

Z Łodzi
ŁUKASZ LESKI


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 4 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.