Rozpoczął się 46. Mały Wyścig Pokoju

Łukasz Haraźny, poniedziałek, 28 maja 2012

Starsi kibice z pewnością doskonale pamiętają melodię jaka przez lata towarzyszyła jednej z najsłynniejszych polskich imprez kolarskich – Wyścigowi Pokoju. Młodsi mogli ją usłyszeć w weekend, przy okazji inauguracji nowego sezonu Małego Wyścigu Pokoju.

avatar
Fot. Ł. Haraźny

Pierwszy etap 46. Małego Wyścigu Pokoju w sobotę odbył się w Starych Bogaczowicach koło Wałbrzycha. Na starcie w sześciu kategoriach stanęło blisko 100 najlepszych zawodników z całego Dolnego Śląska. – Udało nam się zaprosić najlepszych z najlepszych w naszym województwie, nic więc dziwnego, że rywalizacja była bardzo zacięta – mówił później Leszek Nogawka, organizator imprezy.

Jako pierwsi na trasę wyjechali żacy i żakinie. Jako pierwszy do mety dotarł Daniel Poniatowski z UKS Centrum Nowa Ruda, zaś wśród dziewczynek bezkonkurencyjna była Wiktoria Kulicka z Moto-Agbud Jelcz-Laskowice.

Później na dystansie 10 rund o długości 1100 metrów rywalizowali młodzicy i młodziczki. Tu najlepiej zaprezentował się Bartosz Rudyk (Moto-Agbud), który samotnie wjechał na metę, a w pokonanym polu zostawił aż 21 zawodników i zawodniczek. – To moje pierwsze szosowe zwycięstwo w młodzikach w tym sezonie. W ostatnich tygodniach udało mi się triumfować tylko na torze – cieszył się młody kolarz z Jelcza-Laskowic.

Natomiast wśród młodziczek wygrała Paulina Pastuszek z Karoliny Jaworzyna Śląska, przed Weroniką Laszkiewicz z LKS Atom Boźmet Dzierżoniów i Klaudią Królikowską z Jelcza-Laskowic. – Jestem szczęśliwy, bo to w ogóle pierwszy wyścig wygrany w tym roku przez zawodniczkę naszego klubu. Inna sprawa, że Paulina mogłaby jeszcze jeździć z żaczkami. Jednak tak doskonale spisywała się w rywalizacji z chłopcami, że zdecydowaliśmy się wystawić ją w starszej kategorii – przekonywał Antoni Szewczyk, trener młodej kolarki z Jaworzyny Śląskiej.

W najliczniej obsadzonej, bo aż przez 30 zawodników) kategorii juniorów i juniorek młodszych triumfowali przedstawiciele miejscowego Zespołu Szkół: Karolina Wolska (Górnik Stare Bogaczowice) i Paweł Przewięda (Stare Bogaczowice), który po zaciętej walce dopiero na ostatnim okrążeniu oderwał się od naciskającego na niego przez cały wyścig klubowego kolegi Krzysztofa Skibińskiego. Ten start zakończył I odsłonę 46. edycji Małego Wyścigu Pokoju. Na zakończenie imprezy odbył się jeszcze wyścig elity mężczyzn w którym dwa pierwsze miejsca na podium zajęli zawodnicy Chrobrego Felt Głogów: Bartosz Zając i Damian Lasota. 

 

PONIŻEJ ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z TEGO WYDARZENIA

 

ŁUKASZ HARAŹNY


źródło: własne


Proste pytanie: 8 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.