Rozmowa ze Zbigniewem Sucheckim, nowym zawodnikiem Betard Sparty

Maciej Szumski, poniedziałek, 21 stycznia 2013

Wydawało się, że Zbyszek Suchecki dobrze wkomponował się w zespół Wybrzeża i będzie chciał startować tam także w tym roku. – Oferta wrocławskiego klubu była na tyle konkretna, że szybko się na nią zdecydowałem – zapewnia teraz Suchecki. Oby tak szybko jeździł po torze Stadionu Olimpijskiego, jak szybko zdecydował się bronić barw Sparty.

avatar

Wydawało się, że w Gdańsku osiądziesz na dłużej. Bardzo dobrze wkomponowałeś się w tę drużynę, a i kibice Cię bardzo tam polubili.
ZBIGNIEW SUCHECKI : – Każdy kieruje się w swojej karierze swoimi pomysłami. Ja faktycznie nieźle czułem się w gdańskim zespole. Oferta wrocławskiego klubu była jednak na tyle konkretna, że szybko się na nią zdecydowałem.
Jakiś czynnik szczególnie Cię przekonał?
– Zależało mi na tym, by jeździć w ekstralidze. Zresztą mam już dość tych różnych przenosin. Chciałbym ograniczyć przynajmniej tę wędrówkę pomiędzy ligami. Raz pierwsza, raz druga, to znów ekstraliga. Trzeba sobie stawiać coraz wyższe cele. Ja chcę się dalej rozwijać i robić kolejne kroki w swojej karierze.
Ostatni sezon był dla Ciebie rzeczywiście dość udany.
– Nie narzekam. Poza dwoma meczami moje wyniki może nie były jakieś ekstra, ale jeśli powiem, że były zadowalające, to chyba się nie pomylę. Przywoziłem sporo punktów dla zespołu i moja praca na treningach zaprocentowała. Mam nadzieję, że we Wrocławiu będzie podobnie.
Znasz się z zawodnikami Sparty?
– Świat żużla jest dość hermetyczny. Wszyscy znamy się z różnych zawodów i nikogo nikomu przedstawiać nie trzeba. Znam chłopaków z Wrocławia i myślę, że szybko się polubimy i stworzymy fajny zespół.
Ze Sparty odszedł Sebastian Ułamek, do którego pewnie będziesz teraz porównywany.
– Każdy zawodnik jest inny. Każdy musi robić swoje i przywozić ważne punkty. Ja tak właśnie chcę jeździć we Wrocławiu. Postaram się to robić najlepiej jak potrafię, a jak wyjdzie, zobaczymy. W każdym razie tutejszy tor mi odpowiada. Jest szybki i przyczepny, a ja takie właśnie lubię.
W opinii fachowców będziecie jedną z najsłabszych drużyn w lidze.
– To jest trochę nie fair, że jeszcze przed ruszeniem sezonu skazuje się nas na spadek. Nazwiska same nie jeżdżą. Ja uważam, że mamy niezłą drużynę. Wszyscy są ambitni i będą chcieli to udowodnić na torze. Każdy musi robić swoje i przywozić jak najwięcej punktów. Zobaczymy po ruszeniu rozgrywek, kogo na co będzie stać. Zresztą może takie opinie wkurzą nas pozytywnie i jeszcze bardziej zdopingują do lepszej jazdy, bo będziemy chcieli udowodnić niedowiarkom, że stać nas na lepszy wynik niż oni zakładają.
Na jak długo podpisałeś kontrakt we Wrocławiu.
– Niech to pozostanie słodką tajemnicą moją oraz klubu...
Końcówkę ostatniego sezonu miałeś naprawdę udaną. Znasz już receptę na to, jak osiągać lepsze wyniki?
– To ogólnie znana recepta. Trzeba ciężko pracować na treningach i ciągle dążyć do celu. Nie można się poddawać, bo zawsze są wzloty i upadki. Ja się nie obijam i ciągle staram się być lepszym zawodnikiem. Ostatnio to zaowocowało. Mogę obiecać, że równie ciężko będę pracował przed zbliżającym się sezonem, bo ja wierzę, że ciężka praca przyniesie efekt. Ja się jej nie boję.
Mieszkasz dość daleko. Jak dajesz sobie radę z treningami?
– Zajęcia mamy od poniedziałku do czwartku lub piątku i w tym czasie przebywam we Wrocławiu. Na weekendy jadę do siebie do domu do Gorzowa. Nie narzekam.
Będziesz startował w ligach zagranicznych?
– Mam podpisany kontrakt z duńskim klubem Esbjerg. Podobny dokument miałem w Szwecji, ale mój klub zbankrutował i na razie zostałem na lodzie. Ale razem z menedżerem pracujemy nad tym, by od razu po otwarciu okienka transferowego gdzieś się tam zaczepić.
Rozmawiał
DARIUSZ JÓZEFCZAK


źródło: brak danych


Proste pytanie: 10 + 5 =


Komentarze:
  • xxx:
    6 lat temu

    Fajny macie marketing w Sparcie. Gorszy skład od zeszłorocznego a bilety droższe o 50% Chcecie najwyraźniej jeździć przy pustych trybunach..

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.