Rozmowa z Ryszardem Pacholikiem – wójtem gminy Kobierzyce

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 17 września 2018

Otwarcie sieci tras rowerowych, mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, to tylko niektóre imprezy, jakie zostaną zorganizowane w Kobierzycach podczas Europejskiego Tygodnia Sportu. O sporcie w jednej z najbardziej usportowionych gmin opowiada wójt Ryszard Pacholik.

avatar

Wrzesień to miesiąc bardzo bogaty w wydarzenia sportowe w Kobierzycach.
RYSZARD PACHOLIK:
– Rzeczywiście. We wrześniu obchodzimy Europejski Tydzień Sportu i w związku z tym zaplanowaliśmy szereg imprez sportowych w naszej gminie. Rozpoczynamy 22 września od otwarcia całej sieci ścieżek rowerowych. Impreza rozpocznie się w Bielanach Wrocławskich, a dokładnie pod sklepem Decathlon. Stamtąd wyruszamy na rowerach i jedziemy aż pod halę imienia Adama Wójcika w Kobierzycach. Po drodze będziemy mieli przystanek i chwilkę odpoczynku. Tempo nie będzie wyśrubowane, więc spokojnie każdy powinien sobie poradzić z dystansem. W sumie do pokonania będziemy mieli 10 km. W naszym peletonie znajdą się także zawodowcy. Swój udział w imprezie potwierdzili Bartosz Huzarski, Maciej Paterski, a także Paulina Brzeźna- -Bentkowska. Po przyjeździe pod halę cała trójka weźmie udział w spotkaniu z mieszkańcami. Opowiedzą o kolarstwie, sprzęcie, swoich karierach. Na miejscu będzie można się posilić. Przygotujemy grilla, poczęstunek. Będzie także sporo atrakcji, w tym gry i zabawy dla najmłodszych. Mam tylko nadzieję, że pogoda dopisze.
Ile kilometrów ścieżek udało się wybudować?
– W sumie mamy 68 km tras rowerowych. W skład tych 68 km wchodzą nie tylko ścieżki rowerowe, ale także drogi o małym natężeniu ruchu. To naprawdę duży projekt, który zrealizowaliśmy wspólnie z gminą Wrocław i który w dużej części finansowany był ze środków unijnych. Mieliśmy trudne zadanie do zrealizowania. Budowa ścieżek w tak mocno zurbanizowanym terenie, mam tu na myśli przede wszystkim Węzeł Bielański, naprawdę wymagała sporych nakładów pracy. Już dziś widzimy, że zwłaszcza w weekendy na ścieżkach jest naprawdę spory ruch, co oczywiście nas bardzo cieszy.
Jakie jeszcze imprezy sportowe zorganizowane zostaną w Kobierzycach w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu?
– Będzie turniej piłkarski, prezentacja naszych sekcji sportowych. W sumie nieodpłatnych sekcji sportowych mamy aż 15. Do tego dochodzą także akademia piłkarska i płatne zajęcia. Myślę, że każdy mieszkaniec naszej gminy, niezależnie od tego, czy jest dzieckiem, czy seniorem znajdzie coś dla siebie. W sumie mamy ponad 160 godzin zajęć sportowych do wyboru, w 86 różnych terminach. W zeszłym roku mieliśmy ponad 1000 uczestników zajęć. Co ważne, najmłodszych na poszczególne treningi dowozimy. Warto dodać, że praktycznie każda sekcja ma swoją imprezę sportową. Wracając do imprez, to 26 września wspólnie ze „Słowem Sportowym” organizujemy Wielki Test Wiedzy o Dolnośląskim Sporcie. Tego dnia w Warszawie odbieram certyfikat Sportowa Gmina 2018. 28 września rozpoczynają się u nas mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Najsilniejszych ludzi w Polsce będziemy mogli oglądać przez trzy dni, do 30 września. To naprawdę duże wydarzenie w tak małej gminie, jaką są Kobierzyce.

Rozmawiała
ALEKSANDRA SZUMSKA


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment