Rozmowa z Robertem Świątkiem, który w tym roku wygrał czempionat trenerów na WTWK Partynice

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 5 listopada 2018

Miniony sezon na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice był chyba jednym z najbardziej udanych w historii. O sukcesach swoich koni, rozwoju wyścigów we Wrocławiu, historycznym zwycięstwie w Paryżu konia trenowanego przez Polaka opowiada Robert Świątek – zwycięzca czempionatu trenerów na Partynicach.

avatar
Zdecydowanie najlepiej spośród koni trenowanych przez Roberta Światka prezentował się Haad Rin (fot. A. Zavalidova, Agata W.pl)

To był najlepszy sezon w Twojej trenerskiej karierze?
ROBERT ŚWIĄTEK:
– Myślę, że tak. Wygrany czempionat wśród partynickich trenerów, ale także bardzo dobre starty za granicą w Berlinie, Czechach, we Włoszech i w Szwajcarii. Trenowane przeze mnie konie zajmowały tam punktowane i bardzo znaczące miejsca. Nieźle spisywały się w gonitwach płaskich, ale przede wszystkim w przeszkodowych, w czym zaczęła się specjalizować moja stajnia i na czym mi najbardziej zależy.
Najcenniejsze dla Ciebie zwycięstwo w minionym sezonie to…?
– Myślę, że były to dwa zwycięstwa Haad Rina w Wielkiej Partynickiej i ostatniego dnia wyścigowego na Partynicach, w gonitwie o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Bardzo cenne jest dla mnie także trzecie miejsce tego samego konia w gonitwie we włoskim Merano, w której ścigały się wierzchowce niemieckich, czeskich czy francuskich trenerów.
Haad Rin był Twoim najlepszym koniem w tych ostatnich kilku miesiącach?
– Rzeczywiście prezentował się świetnie. Na wrocławskim torze wystartował trzy razy i trzy razy wygrał. Świetnie biegł podczas jednej z gonitw we Włoszech i zapowiadało się na zwycięstwo, niestety tym razem dopadł nas pech na ostatniej przeszkodzie i ostatecznie gonitwy nie udało się wygrać. O trzecim miejscu w Merano już wspominałem. W planach Haad Rin ma jeszcze start we Francji, żeby potwierdzić swoją klasę i później już tylko wakacje i przygotowania do kolejnego sezonu.

Rozmawiała
ALEKSANDRA SZUMSKA


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 7 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment