Rozmowa z Przemysławem Kraczkowskim, trenerem i zawodnikiem sekcji zapasów Śląska Wrocław

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 25 listopada 2019

Przemysław Kraczkowski jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w zapasach. Od kilku lat sam szkoli młodzież, i to ze świetnym rezultatami. – Obraliśmy taką taktykę, żeby mieć jak najliczniejszą grupę. Wydzwanialiśmy do dzieci, do rodziców z prośbą, żeby regularnie pojawiały się na treningach. Dzięki temu po paru latach większość z naszych zawodników połknęła bakcyla i chodzą na treningi nie dlatego, że trener im każe, ale dlatego, że po prostu chcą – opowiada zawodnik Śląska Wrocław.

avatar
Młodzi zawodnicy Śląska Wrocław to obecnie polska czołówka (fot. archiwum Śląska Wrocław)

Jesteś bardziej trenerem czy zawodnikiem?
PRZEMYSŁAW KRACZKOWSKI:
– Staram się łączyć te dwie funkcje, a do tego jeszcze pracuję w wojsku, w II Wojskowym Szpitalu Polowym. Jako zawodnik w tym roku zdobyłem brązowy medal mistrzostw Polski. W roli trenera też czuję się bardzo dobrze, tym bardziej, że nasi podopieczni zdobywają coraz więcej laurów na arenie ogólnopolskiej. Można powiedzieć, że małymi kroczkami staramy się wrócić do dawnej świetności naszego klubu.
W dzisiejszych czasach dzieci trudno jest namówić do uprawiania sportu, jak sytuacja wygląda w Waszej dyscyplinie?
– Podobnie. Trudno jest dzieci przekonać do zapasów, a następnie nauczyć systematyczności. Jednak my wspólnie z trenerem Jakubem Szczepaniakiem znaleźliśmy na to sposób. Obraliśmy taką taktykę, żeby mieć jak najliczniejszą grupę. Wydzwanialiśmy do dzieci, do rodziców z prośbą, żeby regularnie pojawiały sięna treningach. Dzięki temu po paru latach większość z naszych zawodników połknęło bakcyla i chodzą na treningi nie dlatego, że trener im każe, ale dlatego, że po prostu chcą, bo im się to podoba. Co ciekawe, na początku w naszej szkółce było sporo dzieci z mniejszą lub większą nadwagą, mało sprawnych. Dziś te dzieciaki nie tylko nie mają nadwagi, ale są dużo sprawniejsze od swoich rówieśników. To jest przede wszystkim naszym sukcesem.

Rozmawiała
ALEKSANDRA SZUMSKA


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.