Rozmowa z Martą Sobolską, przyjmującą Impela Gwardii Wrocław

, poniedziałek, 3 stycznia 2011

Klan Sobolskich jest we wrocławskiej Impel Gwardii coraz bardziej pokaźny. Tomasz Sobolski może z podziwem zerkać, jak we Wrocławiu rozwijają się jego córki: Dominika oraz Marta. Ta druga, miłośniczka siatkówki plażowej i dobrych butów (niekoniecznie sportowych), opowiada m.in. o życiu w Polsce oraz falstarcie wrocławianek w PlusLidze Kobiet.

avatar
Marta Sobolska (nr 4) z pewnością jest jedną z ciekawiej zapowiadających się sportowo zawodniczek (@ fot. K. Ziółkowski)

Przed sezonem stwierdziłaś, że przychodzisz do Impelu Gwardii przede wszystkim…więcej trenować. Trening treningiem, ale kiedy zobaczymy Martę Sobolską w wyjściowej szóstce meczowej?
MARTA SOBOLSKA: – Zdałam sobie sprawę z tego, że najpierw muszę podciągnąć się od strony fizycznej i dużo trenować. Wtedy trener być może zdecyduje, że jestem gotowa na rozegranie meczu w większym wymiarze czasowym. Do tej pory parę razy wchodziłam z ławki, grałam raz dłużej, raz krócej. Powoli przyzwyczajam się do tego trochę wyższego niż w lidze belgijskiej poziomu. A może nawet więcej niż trochę…

Różnica między belgijską a polską ligą jest aż tak wyraźna?
– W Belgii są dwa zespoły, które odstają od reszty stawki. Wydaje mi się, że gdyby występowały w PlusLidze Kobiet, to byłyby siatkarsko podobne do Gwardii. Reszta belgijskich zespołów jest dużo słabsza. Liga jest również mniej profesjonalna. Pierwsze dwa zespoły trenują codziennie, reszta trzy razy w tygodniu. Wychodzę z zasady, że im więcej się trenuje, tym lepiej się gra.

Jesteś specyficznym przykładem rodowitej wrocławianki. Ze stolicy Dolnego Śląska wyjechałaś razem z rodzicami jako półtoraroczne dziecko…
– Rodzice wyjechali, ponieważ tata (Tomasz Sobolski, były siatkarz Gwardii Wrocław – przyp. eMPe) grał w siatkówkę na wysokim poziomie. Jakbyśmy zostali tutaj, to pewnie życie zupełnie inaczej by się potoczyło. Cieszę się, że wyjechaliśmy. Teraz powracam ze względów sportowych. W Belgii nie ma takich warunków do trenowania, jak tutaj, w systemie dwa razy dziennie. Już w zeszłym roku mogłam grać w Gwardii. Miałam jednak niedokończone studia i zdecydowałam się zamknąć ten etap. Obecnie mam przed sobą jeszcze pracę magisterską i staram się ją pisać.


źródło: własne


Proste pytanie: 2 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment