Rozmowa z Lucyną Kornobys, mistrzynią świata w pchnięciu kulą

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 17 lutego 2020

Lucyna Kornobys ma już na koncie medale mistrzostw świata w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą. Do Tokio pojedzie potwierdzić wysoką formę i zdobyć upragnione złoto igrzysk olimpijskich, którego jeszcze w swojej bogatej sportowej karierze nie ma. – Marzy mi się złoto z rekordem świata.

avatar
Lucyna Kornobys jest aktualną mistrzynią i rekordzistką świata w pchnięciu kulą (fot. archiwum)

Od początku roku „zgarnia” Pani nagrody wielu plebiscytów. W styczniu została Pani laureatką nagrody „Sportowiec bez barier” Przeglądu Sportowego, teraz zajęła Pani dziewiąte miejsce w plebiscycie „Słowa Sportowego” na najpopularniejszego sportowca na Dolnym Śląsku. To udany początek roku?
LUCYNA KORNOBYS:
– Bardzo udany, życzyłabym sobie, żeby tak się też zakończył. Dla mnie wszystkie te nagrody są bardzo ważne, bo one pokazują, że sport osób niepełnosprawnych zaczyna wkraczać w inną fazę. Mówi się o nas więcej, pokazuje się nas w mediach, nasze medale i osiągnięcia. Bardzo z tego się cieszę, a każde wyróżnienie i nagrody są ogromną motywacją do dalszej ciężkiej pracy. Motywacją do czego?
– Do ciężkiej pracy (śmiech)! Doskonale wiem, że za kilka miesięcy rozpoczynają się igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Marzy mi się złoto z rekordem świata. Gdyby to się udało, to spełniałbym swoje marzenia.
W której konkurencji czuje się Pani najpewniej? Jest Pani mistrzynią świata w pchnięciu kulą i wicemistrzynią w rzucie oszczepem.
– Będę startować w Tokio w tych dwóch konkurencjach. Moją domeną jest kula i tutaj upatruje większe szanse na złoto. W oszczepie powalczę o medal, jest szansa na brąz. Zagadką jest ręka, mam nadzieję, że kontuzja z którą się borykam nie przeszkodzi mi w rywalizacji o najwyższe cele. Ciężko pracuje i staram się pogodzić te dwie konkurencje.

Rozmawiał
IRENEUSZ BUCZYŃSKI


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 4 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.