Rozmowa z Adamem Buczkiem, trenerem KS Polkowice

Maciej Szumski, poniedziałek, 4 marca 2013

Z trzema nowymi zawodnikami przystąpi do rundy wiosennej KS Polkowice. – Jednak trudno u nas mówić o transferach. Pojawiło się właściwie jedno nowe nazwisko spoza klubu. Jest to Adrian Cieślak, którego pozyskaliśmy z Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań – mówi trener polkowiczan Adam Buczek.

avatar

KS Polkowice jest już gotowy do rundy wiosennej w II lidze?
ADAM BUCZEK:– Liga zweryfikuje wszystko, najważniejsze, że po okresie przygotowawczym mamy do dyspozycji wszystkich zawodników zdrowych. Jedynie Dawid Wacławczyk dalej przechodzi rehabilitację po zerwanych wiązadłach krzyżowych w rundzie jesiennej. To stało się we wrześniu, a teraz Dawid jest już bliski powrotu do zdrowia i mam nadzieję, że już w marcu wznowi treningi.
Udało się zrealizować wszystkie transfery jakie Pan planował?
– Tak naprawdę, to trudno u nas mówić o transferach. Pojawiło się właściwie jedno nowe nazwisko spoza klubu. Jest to Adrian Cieślak, którego pozyskaliśmy z Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań. Dwóch pozostałych graczy, którzy zostali wprowadzeni do kadry, to piłkarze z Polkowic. Chcieliśmy tej zimy sięgnąć po kogoś z naszej młodzieży. Najbardziej do gustu przypadł nam Krzysztof Drzazg. Został zgłoszony do rozgrywek, chociaż obowiązki szkolne, bo jest jeszcze uczniem drugiej klasy liceum, nie pozwalają mu regularnie uczestniczyć w porannych treningach. Wiosną będzie dalej trenował z juniorami, ale od czasu do czasu będzie zapraszany na nasze zajęcia. Traktujemy go jednak jako inwestycję w przyszłość pierwszego zespołu.
Problemy z treningami ma też Wojciech Jurak, który studiuje. Jesienią grał wyłącznie w naszej drugiej drużynie, strzelił tam 20 bramek i stwierdziliśmy, że zasługuje na bycie częścią naszej drużyny. Jak więc widać, kadra KS Polkowice zmieniła się tej zimy niewiele, zmiany były kosmetyczne.
Jaki jest cel KS Polkowice w tym sezonie? Nie grozi wam ani spadek, ani awans do I ligi...
– Tabela jest płytka i niczego w tym momencie nie można jeszcze założyć. Dlatego my nastawiamy się tylko i wyłącznie na każdy najbliższy mecz, a później zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcemy wystartować dużo lepiej niż jesienią, być solidnym zespołem i wygrywać kolejne mecze. Nie zastanawiamy się co będzie za miesiąc, co będzie za dwa miesiące.
Jednym słowem filozofia Adama Małysza...
– Można powiedzieć, że nasz zespół jest młodzieżowy. Nasza kadra jest oparta na zawodnikach maksymalnie 23-letnich, z nielicznymi wyjątkami Piotrka Kucharzaka czy Mateusza Bartczaka, i dla nich najważniejsza jest gra oraz obycie w poważnych rozgrywkach seniorskich. A stać ich, co już wielokrotnie powtarzałem, na wiele. Zobaczymy co pokażą na wiosnę.
Któryś z Pańskich podopiecznych ma szansę wypromować się do Zagłębia Lubin?
– Oczywiście, trenerzy Zagłębia często spoglądają w naszą stronę, jest porozumienie między naszymi klubami i piłkarze z Polkowic mają szanse na kontynuowanie kariery w Lubinie. Jednak KS Polkowice i Zagłębie to nadal są oddzielne, suwerenne kluby, a decyzje o ewentualnym sięgnięciu po któregoś z naszych graczy pozostają po stronie lubińskich trenerów. Mamy u siebie sporą grupę piłkarzy wypożyczonych z Lubina, ale perspektywicznie prezentują się także miejscowi zawodnicy, jak chociażby młodziutki Rafał Karmelita, który jesienią pomału wchodził do gry w II lidze.
Niemal przez cały okres przygotowawczy, dokładnie do 18 lutego, z Zagłębiem trenował nasz najlepszy strzelec Szymon Skrzypczak. Ostatecznie stwierdzono jednak, że jeszcze na rundę wiosenną powinien wrócić do Polkowic.
Skrzypczak to jedno z odkryć Pańskiego zespołu.
– Chłopak w końcu nie musi zmagać się z problemami zdrowotnymi, gra regularnie i tą regularnością zdobył te osiem bramek. Trzeba jednak pamiętać, że na ten wynik nie zapracował sam, ale przy wydatnej pomocy całej drużyny. Ale niewątpliwie Szymon ma za sobą udaną rundę, ale warto żeby potwierdził swoją klasę także wiosną, bo II liga nie jest zapewne jego szczytem marzeń.
Rozmawiał
ŁUKASZ HARAŹNY


źródło: brak danych


Proste pytanie: 1 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment