Reprezentanci Polski z naszego regionu w 2018 roku

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 17 grudnia 2018

Reprezentacje Polski różnych kategorii wiekowych w 2018 roku grały o różne cele i z różnymi efektami. Mecze towarzyskie, spotkania eliminacji do mistrzostw Europy czy potyczki Ligi Narodów – za każdą z biało-czerwonych drużyn, od U-16 do kadry dorosłej, rok pełen wzlotów i upadków. Jako że grudzień to najlepsza okazja podsumowań, bilansów i wykresów, prześledziliśmy występy piłkarzy z orzełkiem na piersi urodzonych na Dolnym Śląsku.

avatar
W reprezentacjach Polski różnych kategorii wiekowych wystąpiło kilkunastu zawodników rodem z Dolnego Śląska, między innymi lubinianin Filip Jagiełło i wrocławianin Kamil Dankowski (na zdjęciu) (fot. K. Ziółkowski)

PIERWSZA REPREZENTACJA

KRZYSZTOF PIĄTEK (GENOA CFC)
Pochodzący z Niemczy Piątek wszedł do europejskiego futbolu z drzwiami i futryną. Dla włoskiej Genoi strzela jak szalony, w sparingach, Pucharze Włoch, Serie A. Łącznie około ćwierć setki bramek w niecałe pół roku. Wielomilionowy transfer do mocniejszego klubu jest kwestią czasu – krzyczą zachodnie media. We wrześniu wychowanek Lechii Dzierżoniów, później także piłkarz KGHM Zagłębia Lubin i Cracovii, zadebiutował w dorosłej reprezentacji, a miesiąc później zrobił dla niej to co umie najlepiej. W przegranej konfrontacji z Portugalią otworzył wynik i tym samym swój strzelecki dorobek w narodowym zespole. Na razie dorobek skromny (poprzestał na dwóch meczach i bramce), ale jako że na jego liczniku dopiero 23 lata, kolejni selekcjonerzy będą zapewne cieszyć się z jego snajperskich umiejętności.
PIOTR ZIELIŃSKI (SSC NAPOLI)
Wobec Piotra mamy już od kilku ładnych lat duże oczekiwania i zwykle narzekamy na mizerne efekty. Chyba nikt nie potrafi zagrać tak nieszablonowo jak piłkarz z Ząbkowic Śląskich, ciągle brakuje jednak mocnych, konkretnych akcentów. W Neapolu ma momenty lepsze (mecz z Milanem!) i gorsze, pochwał jednak przybywa z każdym miesiącem, rundą, sezonem. W reprezentacji przybywa co najwyżej rozczarowania jego osobą, choć przecież Zieliński ma dopiero 24 lata. Adam Nawałka i jego następca Jerzy Brzęczek nie widzieli swoich drużyn bez Zielińskiego. Na 12 możliwych meczów, wystąpił we wszystkich.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 5 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment