Remis KS Polkowice

, wtorek, 3 września 2013

Podopieczni Janusza Kubota nie wygrali drugiego meczu z rzędu na własnym boisku. Zastopował ich beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego, który tym samym przerwał serię trzech kolejnych porażek.

(Fot. archiwum) Dryżyna z Polkowic zremisowała swoje czwarte spotkanie w tym sezonie

Sobotnie spotkanie obfitowało w sytuacje podbramkowe. KS Polkowice od początku posiadał optyczną przewagę, ale to goście stworzyli najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie. W 23. min sam na sam z Kazimierczakiem znalazł się Kempiński, ale strzelił prosto w klatkę piersiową bramkarza. Gole oglądaliśmy dopiero po zmianie stron. W 53. min Ariel Famulski precyzyjnym strzałem w samo okienko pokonał Pawłowskiego. Ambitni goście nie zamierzali jednak kapitulować i niespełna kwadrans później doprowadzili do remisu. Po podaniu Gościniaka do siatki trafił Maciej Kowalski-Haberek. Tym samym przypomniał się polkowickim kibicom, bo to właśnie w Polkowicach 19-letni dziś obrońca rozpoczynał swoją przygodę z piłką nożną. Stąd jeszcze jako junior przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie w ubiegłym sezonie zaliczył swój debiut w ekstraklasie (w sumie rozegrał w niej dotychczas trzy mecze). W połowie sierpnia został wypożyczony z Zagłębia na rok do Ostrowa Wielkopolskiego.
A wracając do meczu. W ostatnich minutach miejscowi znów osiągnęli przewagę i mogli pokusić się o zwycięską bramkę. Rezerwowy Gałach już w doliczonym czasie gry znalazł się sam na sam z bramkarzem Ostrovii, ale zamiast do bramki, strzelił prosto w rywala. – Niestety, po raz kolejny nie potrafiliśmy utrzymać korzystnego rezultatu i tracimy punkty. Mamy w zespole samych młodych zawodników, którzy dopiero zdobywają doświadczenie w lidze zawodowej. Póki co, potrzebujemy czasu i cierpliwości. Mam nadzieję, że w najbliższym meczu sięgniemy po komplet punktów – mówił po meczu Janusz Kubot, trener polkowiczan.
KS POLKOWICE –
OSTROVIA OSTRÓW WLKP. 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Famulski (53), 1:1 Kowalski-Haberek (67). Żółta kartka: Darda. Sędziował: Michał Grocki (Łódź). Widzów: 500.
Polkowice: Kazimierczak – Darda, Ałdaś, Bancewicz (46 Gałach), Bartków, Zieliński, Bryła, Famulski, Garyga, Szewczyk (79 Żmija), Sołtyński (66 Fryzowicz).
Ostrów Wlkp.: Pawłowski – Krawczyk, Czech, Cyfert, Wiązek, Szepeta (62 Błaszczyk), Kowalski-Haberek, Molka, Michalski (62 Szymanowski), Goścniak, Kempiński (90 Giecz).