Relacja z konferencji prasowej przed 41. Biegiem Piastów

, poniedziałek, 13 lutego 2017

5561 zgłoszeń z 26 krajów z czterech kontynentów. Dziesięć biegów na dystansach od 1 do 50 kilometrów. Konkurencje rodzinne, dziecięce, jedna nocna… Piękna twarz dwukrotnej mistrzyni Polski i drukrotnej olimpijki Pauliny Maciuszek Oficjalną Twarzą 41. Biegu Piastów, a start w imprezie zapowiedziała Justyna Kowalczyk! Tak w wielkim skrócie podsumować można to, co będzie się działo na Polanie Jakuszyckiej już od 25 lutego.

avatar
Już 25 lutego rusza Festiwal Narciarstwa Biegowego (fot. K. Ziółkowski)

Wiadomość z ostatniej chwili! Justyny Kowalczyk wystartuje w Biegu Piastów! – Ale mam wiadomość! Ale się cieszę! Trener zgodził się, żebym wystartowała w Biegu Piastów! Od wielu lat chciałam to zrobić, jednak walka w pucharze świata zawsze stała na przeszkodzie. Do zobaczenia w Jakuszycach! – napisała na swoim fanpage’u Justyna Kowalczyk. Świetna wiadomość, tym bardziej zapowiada się genialna impreza. – Bieg Piastów nie jest zagrożony – powiedział Zygmunt Bobowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, na konferencji prasowej w Szklarskiej Porębie. – Rok temu sytuacja była inna: drżeliśmy, czy pogoda pozwoli na rozegranie zawodów. W tym roku, na prawie miesiąc przez imprezą, warunki są bardzo dobre. Pokrywa śniegu wynosi około metra. Jest mroźno, co daje nadzieję, że śnieg się utrzyma. Przygotowanych jest około 70 kilometrów tras – dodał.

Festiwal Biegowy w Jakuszycach

Bieg Piastów po raz kolejny rozegrany zostanie w formule Festiwalu Narciarstwa Biegowego, który zaplanowano na dwa weekendy: 25-27 lutego i 3-5 marca. Podczas pierwszego, 25 lutego, zostanie rozegrane Rodzinna Dziesiątka, w której wystartuje około 400 osób. – Prawdopodobnie udział w niej weźmie rodzina Włoszczowskich – podkreślił Zygmunt Bobowski. Wydarzeniem będzie więc start dwukrotnej wicemistrzyni olimpijskiej w kolarstwie górskim Mai Włoszczowskiej, która regularnie trenuje w Jakuszycach i zachęca do udziału w Biegu Piastów. – Tego samego dnia odbędzie się Bieg Przedszkolaka. W niedzielę, 26 lutego, zostanie zorganizowany pierwszy Memoriał im. Stanisława Michonia, znanego trenera narciarskiego, zwycięzcy I Biegu Piastów w 1976. Dystans to około 15 kilometrów. Wystartuje 300 osób. Towarzyszyć mu będzie dziecięca Wyprawa Polarna Zuchów. Z kolei w poniedziałek, 27 lutego, odbędzie się Nocna Dziesiątka – powiedział Zygmunt Bobowski. W piątek, 3 marca, zorganizowany zostanie bieg na 30 km (jedyny techniką dowolną w programie 41. BP). Jest zaliczany do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Weźmie w nim udział ponad 400 osób. Tego samego dnia wystartuje też bieg na 9 km, który zgromadzi ponad 800 zawodników. Bieg główny na 50 kilometrów zostanie rozegrany w sobotę, 4 marca. Jest oczywiście także zaliczany do cyklu Worldloppet. Zapisy trwały (do 10 lutego), zgłoszonych już jest ponad 1500 zawodników. 41. Bieg Piastów zakończą niedzielne (5 marca) biegi na 25 km (Memoriał Wandy i Jerzego Lechowiczów – zasłużonych promotorów narciarstwa biegowego w Karkonoszach i Górach Izerskich) oraz na 16 km. Bieg na 25 km jest zaliczany do Worldloppet. Zgłoszeni na Bieg Piastów wywodzą się z 26 krajów, około 85 procent to Polacy. Zgłoszonych jest 212 Czechów, 187 Niemców. Zobaczymy też zawodników m. in. z Australii, Japonii, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

OSZ

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment