Raz na wozie, raz pod wozem

Emilian Siemsia, środa, 22 czerwca 2011

Połowicznym sukcesem zakończyła się wyprawa polskich siatkarzy do Stanów Zjednoczonych. W czwartym weekendzie Ligi Światowej podopieczni Andrei Anastasiego najpierw gładko rozprawili się z mistrzami olimpijskimi w trzech setach, by dzień później przegrać z reprezentacją USA w czterech partiach.

avatar

Chicago niemal od zawsze kojarzone jest z Polską ze względu na bardzo dużą Polonię. Polonusy i tym razem nie zawiodły naszych siatkarzy, wypełniając 10 tysięczną halę sportową niemal po brzegi. Włoski szkoleniowiec naszej kadry w pierwszym meczu zaskoczył wyjściowym składem, dając szansę od początku m.in. przyjmującemu Michałowi Kubiakowi czy środkowemu Piotrowi Nowakowskiemu. Były to strzały w dziesiątkę, ponieważ obaj zagrali niemal koncertowo zarówno w obronie, jak i  ataku. Kubiak dzięki dobremu przyjęciu dał komfort rozgrywania Łukaszowi Żygadle. Dokładając do tego jeszcze dobrą dyspozycję Zbigniewa Bartmana (16 punktów w całym spotkaniu), mistrzowie olimpijscy w starciu z biało-czerwonymi nie mieli nic do powiedzenia.

W drugim spotkaniu siatkarze USA postawili wszystko na jedną kartę. Mający nóż na gardle amerykanie wyraźnie podkręcili tempo i walczyli o każdą piłkę. Będąc jednak w pełni obiektywnym trzeba przyznać, że Jankesi nie postawili bardzo trudnych warunków biało-czerwonym. Polacy zgubiła jednak zbyt duża liczba własnych błędów - Popełniliśmy bardzo dużo błędów, zwłaszcza w czwartym secie. To naprawdę okropne. Dzisiaj jest pierwszy mecz Ligi Światowej, w którym nie zagraliśmy bardzo dobrze – powiedział po meczu trener Anastasi. Skończyło się gładkim 1:3 i ostatecznym podziałem punktów w dwumeczu. Kolejne spotkania Polaków w Lidze Światowej już 24 i 25 czerwca w Płocku. Rywalem biało-czerwonych w Orlen Arenie będzie reprezentacja Portoryko.

 

 PIĄTEK

USA - Polska 0:3 (-22, -19, -20)

 

SOBOTA

USA - Polska 3:1 (21, -15, 18, 22)

 

TABELA GRUPY A LŚ

1. Brazylia        7          18        19:5

2. USA            8          15        16:13

3. Polska        8          12        14:12

4. Portoryko    7          0          2:21

 

MACIEJ PIASECKI


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 3 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment