Puchar Polski w pływaniu: 35 razy na podium

Aleksandra Szumska, wtorek, 25 października 2011

Rewelacyjnie spisali się dolnośląscy pływacy w pierwszym w tym sezonie Pucharze Polski.

Podczas zawodów rozgrywanych w Dębicy reprezentanci Śląska Wrocław i Juvenii Wrocław na podium stawali aż 35 razy. Najczęściej – 5 razy – sztuka ta udała się Alicji Tchórz (Juvenia Wrocław), która jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowała klub z Gorzowa Wielkopolskiego. Alicja zwyciężała na dystansie 200 m stylem grzbietowym, wyprzedzając wrocławianki: Maję Zawiszewską (Śląsk Wrocław) oraz Klaudię Naziębło (Juvenia Wrocław). Wygrała także wyścig na 100 m tym samym stylem. Jako druga dopłynęła Klaudia Naziębło, a trzecia Maja Zawiszewska. Ponadto była najszybsza na 200 m zmiennym. Dwa razy na drugim stopniu podium stanęła w konkurencji 100 i 400 m zmiennym. Dwukrotnie najszybszy w swoich wyścigach okazał się Paweł Werner (Juvenia Wrocław). Wygrywał na 100 i 200 m dowolnym. Na tym dłuższym dystansie pokonał Michała Szubę (Śląsk Wrocław), który ostatecznie uplasował się na 2. pozycji. Warto wspomnieć, że Werner był także drugi na 400 m dowolnym oraz trzeci na 50 m tym samym stylem. Ponadto w Dębicy bardzo dobrą formą błysnęła Anna Dowigiert, która wygrywała na dystansach 50 i 100 m motylkowym. Trzecią pozycję zajęła na 50 m dowolnym. Warto wspomnieć o pozostałych zawodnikach, którzy w Dębicy zajmowali miejsca na podium: Mateuszu Andrzejczaku, Julianie Soboniu (obaj Juvenia Wrocław), Weronice Paluszek, Macieju Kuświku, Sarze Skrzydło i Katarzynie Staszkiewicz (wszyscy Śląsk Wrocław).