Puchar Polski kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 20 stycznia 2020

W miniony weekend Energa Basket Liga miała przerwę związaną z rozgrywanym w Lublinie finałem Pucharu Polski. W decydującym mecz zmierzyły się obrończynie tytułu, czyli koszykarki CCC Polkowice oraz zajmujące obecnie pierwsze miejsce w tabeli zawodniczki Arki Gdynia.

(fot. archiwum klubu)

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski Pszczółka AZS Lublin spotkała się z Eneą Gorzów Wlkp. Lepsze okazały się gorzowianki, które wygrały 88:80. W drugim CCC pewnie pokonało I-ligowy MKS Pruszków. Najlepsza drużyna 1. ligi walczyła ambitnie, chociaż przewaga mistrzyń Polski była wyraźna w każdym elemencie koszykarskiej gry. Polkowiczanki kontrolowały mecz od samego początku i systematycznie powiększały przewagę. Pruszkowski MKS nie mógł znaleźć sposobu na zatrzymanie szybkich ataków oraz akcji podkoszowych, które co chwilę skutecznie kończyła Ana Maria Filip. Do przerwy CCC Polkowice prowadziło aż 61:27. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 95:59.

CCC POLKOWICE – MKS PRUSZKÓW 95:59 (24:11, 37:16, 23:19, 11:13)