Puchar Europy juniorów w judo

We wrocławskiej hali Orbita najlepsi judocy w kategorii junior rywalizowali w pucharze Europy.

W kategorii 57 kg triumfowała Arleta Podolak, która w finale pokonała Niemkę Theresę Stoll. Poza Arletą dobrze spisali się także: Vanessa Machnicka (44 kg), Tomasz Szczepaniak (81 kg) i Patryk Ciechomski (91 kg). Wszyscy oni uplasowali się na drugich pozycjach. Z kolei na ostatnim stopniu podium stanęli: Katarzyna Wiszniewska i Dajana Bołoz (obie 48 kg), a także: Karolina Pieńkowska (52 kg), Patryk Kuczera (90 kg) i Patryk Broniec (+90 kg).

RED

Brawo Szwarnowiecki!

Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław) po raz drugi w tym roku stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw starego kontynentu w judo. Tym razem zaledwie 19-letni Damian wystartował w mistrzostwach do lat 23 i znów okazał się bezkonkurencyjny.

Święto dżudo w Orbicie

Około 350 zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów Europy i nie tylko wzięło udział w zawodach Pucharu Europy Juniorów U-20 w Dżudo, które w miniony weekend odbyły się we Wrocławiu. W hali Orbita Polacy wywalczyli 7 medali, a najlepiej wypadł drugi w kategorii 90 kg, Patryk Ciechomski.

Judo w Orbicie

Już w najbliższy weekend około 400 młodych zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów wystąpi w zawodach Pucharu Europy Juniorów i Juniorek w Judo, które odbędą się we wrocławskiej hali Orbita.

Judocy odlecieli!

Dwaj judocy wrocławskich klubów Mateusz Rudnicki (Gwardia, +100 kg) oraz Jakub Wójcik (AZS AWF, 100 kg) zostali powołani na Mistrzostwa Europy Młodzieżowców, które już w najbliższy piątek (18 listopada) rozpoczną się w Tyumenie (Rosja).