Przedwczesne zakończenie

, wtorek, 8 stycznia 2013

Krzysztof Hołowczyc po raz kolejny pechowo żegna się z Rajdem Dakar. Polak uległ wypadkowi na 3. etapie rajdu, który skutkował dla niego połamanymi żebrami i urazem kręgosłupa. W tej sytuacji dalsza jazda polskiego kierowcy w zawodach jest niemożliwa.

Olsztynianin na trzecim odcinku wyprzedził Ronana Chabota i jego samochód spadł przy dużej prędkości z około 3-metrowego uskoku. Mimo bólu w klatce piersiowej, polski kierowca zdecydował się kontynuować jazdę, jednak po przejechaniu kilku kilometrów załoga wezwała pomoc medyczną. Okazało się, że „Hołek” ma połamane żebra i uszkodzony kręgosłup. To kolejny z rzędu Dakar, który kończy się dla polskiego zawodnika przedwcześnie. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Hołowczyca rokrocznie prześladuje w Ameryce Południowej pech. Pozostali Polacy zdołali dojechać do mety. Adam Małysz pojawił się na niej jako 23., natomiast reszta stawki zajęła odległe pozycje. Piotr Beaupre był 88., Dariusz Żyła zajął 103. miejsce, a Szymon Ruta po problemach technicznych i wielogodzinnym pokonywaniu trasy dojechał na 125. pozycji. Etap numer 3 wygrał Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który triumfował w całej imprezie przed dwoma laty. Nastroje polskim kibicom poprawili quadowcy, którzy zajęli miejsca na podium. Rafał Sonik dojechał na metę tuż za zwycięzcą Marcosem Patronelli, natomiast Łukasz Łaskawiec finiszował na trzecim miejscu. Dobrą jazdę zanotował wśród motocyklistów Jakub Przygoński, zajmując na mecie 5. pozycję. Jacek Czachor dojechał z 25. czasem, a Marek Dąbrowski ukończył etap dopiero na 87. miejscu. Rywalizację motocyklistów na trzecim etapie odniósł Chilijczyk Francisco Lopez. Dzisiaj zwodnicy przejadą 718-kilometrową trasę z Nazcy do Arequipy.

Proste pytanie: 2 + 9 =