Porażka reprezentacji Polski we Wrocławiu

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 26 marca 2018

Gol Victora Mosesa z rzutu karnego uciszył zgromadzoną na Stadionie Wrocław, ponad 40-tysięczną publikę i dał Nigeryjczykom zwycięstwo z reprezentacją Polski. Biało-czerwoni nie wygrali szóstego z rzędu spotkania towarzyskiego, w trzecim kolejnym nie strzelili gola.

avatar
W piątek na Stadionie Wrocław, reprezentacja Polski uległa Nigerii 0:1 (fot. K. Pączkowska)

Co ciekawe, ostatni zakończony sukcesem mecz kontrolny miał miejsce w stolicy Dolnego Śląska. Niemal dokładnie dwa lata temu nasi piłkarze wysoko (5:0) ograli Finlandię, czym, jak się okazało, zamknęli passę czterech zwycięskich gier. A potem się zaczęło: 1:2 z Holandią, 0:0 z Litwą, 1:2 ze Słowenią (we Wrocławiu), 0:0 z Urugwajem, 0:1 z Meksykiem i teraz taki sam wynik z ekipą Super Orłów.

Blokersi

Selekcjoner Adam Nawałka zjawił się we Wrocławiu w ubiegłą niedzielę. Z trybun obejrzał mecz Śląska z Wisłą Płock, z dziennikarzami spotkał się na konferencji. Jego wybrańcy mieli zameldować się w hotelu Monopol następnego dnia, do godziny 18. W grafiku zajęć na wtorek, środę i czwartek trudno byłoby znaleźć lukę, oprócz codziennego treningu (dwie jednostki przy ul. Oporowskiej, ostatnia już na arenie Euro 2012), czas wypełniały konferencje prasowe (łącznie trzy) oraz to, co omija ich podczas potyczek o punkty – realizacja zobowiązań wobec sponsorów. Zawodnicy nagrywali spoty wideo, w galerii handlowej Magnolia prezentowali nowe koszulki Nike, pozowali do sesji zdjęciowej. Niemałe kontrowersje wywołały fotografie rzeczonych uniformów, które w reklamowej sesji na potrzeby sprzedaży, prezentuje polska młodzież. Młodzież na tle blokowisk i w... sklepie spożywczym, ubrana w trykoty reprezentacji oraz dresy, jeansy i bluzy z kapturem... Antyreklama naszego społeczeństwa i kraju, a może prawdziwa, polska rzeczywistość lub po prostu „streetwear”? Skrajnych komentarzy multum, więcej chyba jednak tych negatywnych w stylu (nomen omen) – „męskich nie było?”. No bo przecież koszulka na bluzę i w spodniach, getry do kolan. Naprawdę ktoś tak wyjdzie na miasto? A może taką teraz mamy modę... Nie tylko my przecież zostaliśmy ustawieni w takich okolicznościach przyrody, podobne fotki – w trykotach tego właśnie producenta – wykonano także dla reprezentacji Brazylii, Portugalii czy Chorwacji. Same koszulki nie różnią się bardzo od poprzednich, zmienił się nieco krój i kołnierzyk.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 1 + 5 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.