Polskie siatkarki z awansem do przyszłorocznych ME!

, poniedziałek, 26 września 2016

Bez cienia wątpliwości pozostawiły rywalki polskie siatkarki w grupie eliminacyjnej do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego bez większych problemów wywalczyły awans z pierwszego miejsca, kwalifikacje pieczętując w miniony weekend w Bielsku-Białej. Polki wypełniły tym samym swój obowiązek na tą jesień.

avatar
Polskie siatkarki w ciągu dwóch minionych weekendów wypełniły swój obowiązek, kwalifikując się do przyszłorocznych mistrzostw Europy (fot. cev.lu)

Nie ma co popadać w hurraoptymizm, w grupie C biało-czerwone zmierzyły się z drugim garniturem Europy pod względem potencjału siatkarskiego. Choć złośliwcy powiedzą nawet, że z trzecim, bo my przecież do pierwszego nie należymy, w wydaniu światowym. To już jednak kwestia gustu, fakt jest jednak faktem. Wystarczy spojrzeć na aktualny ranking europejskiej federacji siatkówki CEV. W Europie Polki są sklasyfikowane na 8 pozycji. Rywalki z grupy C? Węgierki na 17, Finki na 24 a Estonki na 33 (na 47 sklasyfikowanych). Czyli na papierze najgroźniejsze powinny być reprezentantki Węgier. I faktycznie, jeszcze podczas turnieju u siebie Węgierki szły równo z Polkami, ostatecznie przegrywając mecz bezpośredni (choć seta naszym urwały). W ostatni weekend w turnieju w Bielsku-Białej siatkarki z Węgier pokpiły jednak sprawę, zaliczyły dwa tie-breaki - co prawda zwycięskie - ale tracąc oczka z Estonią i Finlandią. Przy wygranych Polek z tymi samymi rywalkami stało się jasne, że już w sobotę biało-czerwone zapewniły sobie awans. A wśród naszych pań nie zabrakło dwóch „Impelek”, libero Agaty Sawickiej i środkowej Agnieszki Kąkolewskiej.

(eMPe)

PIĄTEK
POLSKA – ESTONIA 3:0 (19, 17, 17)
Polska:
Wołosz, Kaliszuk, Kąkolewska, Efimienko, Grajber, Smarzek, Witkowska (libero) i Sawicka (libero) oraz Krzos, Ganszczyk, Jasek, Twardowska.

SOBOTA
POLSKA – FINLANDIA 3:1 (23, 20, -20, 19)
Polska:
Wołosz, Kaliszuk, Kąkolewska, Efimienko, Grajber, Smarzek, Witkowska (libero) i Sawicka (libero) oraz Krzos, Ganszczyk, Jasek.

NIEDZIELA
POLSKA – WĘGRY 3:0 (18, 18, 10)
Polska:
Wołosz, Jasek, Kąkolewska, Ganszczyk, Smarzek, Twardowska, Sawicka (libero) i Witkowska (libero) oraz Mucha, Grajber, Krzos, Pleśnierowicz.


źródło: właśne


Proste pytanie: 4 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.