Polskie 17-latki znów jadą na mistrzostwa Europy!

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Reprezentacja Polski U17 drugi raz w historii zakwalifikowała się do turnieju finałowego mistrzostw Europy do lat siedemnastu. W eliminacjach Polki wygrały wszystkie sześć meczów pokonując takie zespoły jak Ukraina, Wyspy Owcze, Szwajcaria, Bośnia i Hercegowina, Turcja oraz Austria. Tym samym biało-czerwone po pięcioletniej przerwie znów zagrają na młodzieżowym Euro.

avatar
Klaudia Homa (przy piłce) z AZS Wrocław jeszcze niedawno zmagała się z poważną kontuzją. Dziś może przygotowywać się do wyjazdu na mistrzostwa Europy (fot. Ł. Haraźny)

Udział w awansie miały aż cztery zawodniczki z Dolnego Śląska – Klaudia Homa z AZS Wrocław, Adriana Achcińska z Miedzi Legnica i Oliwia Silny z Bielawianki Bielawa. Natomiast rezerwową bramkarką na turnieju eliminacyjnym w Bośni i Hercegowinie była Marta Kaźmierczak z Bielawianki. Jak przekonuje trenerka reprezentacji Polski 17-latek Nina Patalon, każda z tych zawodniczek ma bardzo duże szanse, na miejsce w kadrze na turniej finałowy. Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach 9-21 maja na Litwie z udziałem ośmiu najlepszych drużyn Starego Kontynentu. – Powiem szczerze, że jeśli tylko będą zdrowe, to na pewno otrzymają powołania – zdradza trenerka kadry.

Bogactwo w bramce

Marta Kaźmierczak w eliminacjach nie zagrała ani razu. To jednak nie znaczy, że tak samo musi być już na mistrzostwach. – Zawodniczka Bielawianki jest na tym samym poziomie co Sara Kierul, która broniła w trzech meczach turnieju eliminacyjnego. Marta z kolei stała między słupkami we wcześniejszych kwalifikacjach. Mamy dwie doskonałe bramkarki i o tym, która wychodzi w podstawowym składzie decyduje dyspozycja na dany moment – mówi Nina Patalon. Swoją drogą konkurentkę Kaźmierczak do miejsca między słupkami też moglibyśmy potraktować jako Dolnoślązaczkę. Sara jeszcze w ubiegłym roku broniła barw AZS Wrocław.  Jeszcze jesienią była powoływana jako zawodniczka ośmiokrotnych mistrzyń Polski, ale w przerwie zimowej przeniosła się do niemieckiego SV Blau Weiss Hohen Neuendorf.

ŁUKASZ HARAŹNY

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 5 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.