Polki przegrały na otwarcie

, środa, 6 lipca 2011

Reprezentacja Polski od porażki rozpoczęły rywalizację o Puchar Jelcyna. Biało-czerwone w swoim pierwszym pojedynku pod wodzą tymczasowego szkoleniowca Wiesława Popika przegrały z reprezentacją Rosji 1:3. W polskich barwach wystąpiła siatkarka Impelu Gwardii Wrocław, Zuzanna Efimienko (na zdjęciu). Młoda wrocławska środkowa zdobyła sześć punktów.

avatar

Obie drużyny uczestniczą w turnieju o Puchar Borysa Jelcyna. Grają w dwóch różnych grupach i ten mecz miał charakter towarzyski. Początek spotkania był bardzo udany dla polskiego zespołu, który objął prowadzenie 3:0 i na pierwszej przerwie technicznej miał przewagę 8:6. Podobały się m.in. zagrywki i ataki Kingi Kasprzak.

W czasie pierwszej przerwy technicznej spiker turnieju zawołał do blisko 100-osobowej grupy kibiców: co tak siedzicie i nie pomagacie swojej drużynie. Dopingujemy i krzyczymy "Rosja do przodu". Polki cały czas utrzymywały dobry poziom gry i powiększyły prowadzenie do 16:12. Po wznowieniu gry wzrosła ona szybko do 20:13. Jednak w końcówce partii przewaga zaczęła w błyskawicznym tempie maleć. Rosjanki coraz częściej ustawiały blok i skuteczniej atakowały. Polska prowadziła 23:22. Trener Wiesław Popik poprosił o czas. Po wznowieniu gry blok Rosjanek był autowy, a następna akcja Polek skuteczna i drużyna trenera Wiesława Popika odniosła załużone zwycięstwo. Była w tym fragmencie meczu lepsza.

Po pierwszej przerwie technicznej Rosja prowadziła 8:4. Następnie gospodynie wyraźnie powiększyły przewagę. Zespół polski popełniał błędy, miał słabe przyjęcie. Na początku trzeciej partii Kinga Kasprzak swoją zagrywką mocno utrudniła grę rywalkom. Polska minimalnie prowadziła, było m.in. 10:8 dla biało-czerwonych. Niewiadomo jak potoczyłyby się losy partii gdyby nie okres słabszej gry polskiego zespołu, który w kolejnych akcjach zdobył jeden punkt, a sam oddał siedem. Rosja prowadziła jeszcze 20:17, Polska wyrównała. Od stanu 22:22 o losach seta rozstrzygnął blok. Jeden polski był autowy, a dwa rosyjskie skuteczne.

Rosja - Polska 3:1 (-22, 11, 22, 24)
Rosja: Morozowa, Matijenko, W. Gonczarowa, N. Gonczarowa, Fatiejewa, Koszeliewa, Czernowa (libero) oraz Starcewa, Ulakina, Pankowa (libero), Perepełkina i Machno.
Polska: Radecka, Konieczna, Efimienko, Okuniewska, Kaczorowska, Kasprzak, Maj (libero) oraz Saad (libero), Kwiatkowska, Wołosz i Kruk.


źródło: plusliga.pl/własne


Proste pytanie: 0 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.